Польща відновлює видачу українцям робочих віз


У початковий період видаватимуть тільки візи для виконання сільськогосподарських і садівничих робіт.

Польські консульства в Україні з 4 травня відновлюють видачу робочих віз. Про це повідомляється на урядовому сайті Польщі.
Нагадаємо, польські консульства в Україні тимчасово припинили роботу з 16 березня
“Повідомляємо, що з 4 травня консульські установи в Україні відновлюють видачу віз. У початковий період будуть прийматися тільки документи з метою отримання віз для виконання сільськогосподарських і садівничих робіт, а також міжнародних перевезень. У зв’язку з цим від 30 квітня заявники, які мають відповідні підтверджуючі документи про виконання сільськогосподарських і садівничих робіт, а також міжнародних перевезень, можуть зареєструватися для подачі документів на візу в електронній системі e-konsulat”, – йдеться в повідомленні.

Інші візи поки видаватися не будуть, навіть незважаючи на наявність актуальної реєстрації і всіх необхідних документів.
Як пише видання Money.pl, механізм працевлаштування в Польщі під час карантину узгоджений дипвідомством країн.

“Вдалося розробити механізм, який дозволяє працівникам з України абсолютно безпечним способом отримати роботу в Польщі. У цій справі досягли угоди консульські служби Польщі в Україні, а також кілька міністерств”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що такий крок є відповіддю на багаторазові заклики польських роботодавців і працівників з України. Оскільки обидві сторони просили про можливість працевлаштування громадян України на сезонних роботах.
Нагадаємо, останнім часом у Кабмін почали надходити заявки від країн Євросоюзу з зпроханням надати українських заробітчан через нестачу робочих рук.

В уряді заявили, що готові обговорювати відправлення українців за кордон, але за узгодження умов, у тому числі, офіційному працевлаштуванні на три місяці.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: