Нардепи заявили, що жителі так званих «Л/ДНР» можуть отримувати подвійну пенсію. Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова з фракції «Слуга народу» розповіла про те, що жителі окупованих районів Донбасу повинні мати право на отримання як української пенсії, так і виплат з боку окупаційної «влади».
Про це вона заявила в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Крім того, нардеп додала, що Україна не може відмовитися від виплати пенсій своїм громадянам на підставі того, що вони отримують виплати від РФ в Криму або від угруповань «ДНР» і «ЛНР».
Третьякова заявила, що факт отримання двох пенсій не повинен призводити до розриву відносин держави з громадянином.
Вона також зауважила, що виплати українським пенсіонерам на окупованих територіях можуть стати ще одним інструментом тиску на РФ.
Раніше ми писали про те, що перед Новим роком на кордоні між ОРДЛО і територією, підконтрольної Україні, виросли гігантські черги. Мешканці районів, куди прийшов «російський світ», поспішають в Україну за пенсіями, допомогами і продуктами.
Відповідні фото опублікував в соцмережах офіцер ЗСУ Анатолій Штефан з позивним «Штірліц».
«Черга в «фашистську» Україну, де всіх «катують» і «знущаються». Станиця Луганська з боку окупованого Луганська. Пенсії, холодильник і набите черево перемагає зомбоящик», – він підписав знімки.
У своєму телеграм-каналі він також виклав фото зі Станиці Луганської, показавши величезні черги до банкоматів.
«Черги за соціальними виплатами від проклятої хунти. Зараз тут отримуємо, загорланим слава Росіїі ще раз отримаємо в “Дірляндії”. Добре влаштувалися, отримуючи подвійні соцвиплати, і в більшості бути ворогами України», – пише ветеран АТО.
До слова, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що питання виплати пенсій на окупованій території Донбасу може бути вирішене тільки в контексті її деокупації.
“Для ЄС виплата пенсій на окупованій території – це правозахисне питання, це дуже важливий нюанс. Вони не можуть не наполягати на тому, що це потрібно робити, але вони так само розуміють, що одна справа хотіти щось зробити, а інша – це мати технічну можливість і можливість в плані безпеки. Зараз, в нинішній реальності, таких можливостей немає.
Тому вирішення цієї проблеми безпосередньо зав’язане на процес деокупації. Буде там Пенсійний фонд, будуть працювати платіжні системи – можна буде рухатися далі, – заявив він.