Лікарка розповіла, який перебіг COVID-19 у вакцинованих, та назвала головну групу ризикуВакциновані теж можуть хворіти на коронавірусну інфекцію, проте в реанімацію вони потрапляють вкрай рідко. Щеплення від коронавірусної хвороби залишається на сьогодні найефективнішим методом захисту людини від коронавірусу та тяжких наслідків хвороби.

- джерело.

Лікарка розповіла, який перебіг COVID-19 у вакцинованих, та назвала головну групу ризику


Як розповіла головна лікарка 4-ї міської клінічної лікарні (Київ) Тетяна Мостепан в інтерв’ю OBOZREVATEL, на сьогодні у лікарні немає жодного вакцинованого від COVID-19 пацієнта. За її словами, вакцинація є єдиним виходом із карантину для країни.

Мостепан повідомила, що за всю цю хвилю пандемії на ковідлікування до стаціонару потрапили лише одиниці щеплених від хвороби.

Лікарка підкреслила, що основний відсоток вакцинованих має легкий перебіг, “усі вони амбулаторні та до лікарні потрапляють рідко”.

Говорячи про категорію людей, які навіть після вакцинації ризикують опинитися в лікарні, Мостепан зазначила, що це ті люди, які страждають на низку хронічних недуг, окрім того, вони, як правило, старшого віку.

“Якщо у молодої людини є всі шанси перехворіти в легкому й середньому ступенях тяжкості, то в літніх пацієнтів і тих, хто має певні ризики, ці шанси набагато менші”, – пояснила медикиня.

Вона ще раз закликала до вакцинації і додала, що вибір на користь щеплення – це не лише відповідальність стосовно себе, а й оточення, соціуму.

Це вже не можна назвати особистою справою, як у нас деякі кричать. Це інфекційні захворювання, і хвора людина вже стає джерелом інфікування”, – наголосила фахівчиня.

Як повідомила пресслужба МОЗ, минулої доби, 18 листопада, в Україні зафіксовано 20 050 нових підтверджених випадків коронавірусу. При цьому інфікувалися 1555 дітей та 331 медпрацівник. Також за минулу добу госпіталізовано 3637 осіб; одужало – 22 304 особи. За останні 24 години вірус забрав життя 725 українців. Усього зареєстровано летальних випадків – 80 231.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: