Лікар пояснив, у чому головна небезпека штаму Дельта: багато хто ризикує потрапити до реанімаціїПередбачити, як розвиватиметься перебіг коронавірусної хвороби при зараженні штамом Дельта, дуже складно. Стан пацієнтів, заражених цим видом COVID-19, може різко погіршитися – і вони ризикують потрапити до лікарні з тяжким ураженням легень.

- джерело.

Лікар пояснив, у чому головна небезпека штаму Дельта: багато хто ризикує потрапити до реанімації


Як розповів в інтерв’ю ТСН радник мера Львова з медичних питань, лікар Тарас Жиравецький, не варто втрачати пильність, навіть якщо здається, що коронавірус переноситься легко. Медик закликав уважно стежити за сатурацією і температурою пацієнта.

Він зазначив, що температура 37 градусів на 6-7-й день хвороби – це ще не привід для радості, а стан таких пацієнтів може різко погіршитися.

Жиравецький розповів, що багато хто температуру в 37,1°-37,2° вважає не критичною, зокрема лікарі, але за 1-2 дні ситуація може різко погіршитися.

“Таких пацієнтів ми скеровуємо на комп’ютерну томографію або рентген і бачимо досить сильне ушкодження легень”, – зазначив лікар Жиравецький.

Щоб не допустити критичного стану, він рекомендував на 6-7-й день захворювання здати кров на білок (CRP) і згодом повторити його за 2-3 дні.

“Так ми можемо спробувати зловити момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації та фундаментального лікування”, – попередив лікар.

Жиравецький уточнив, якщо с-реактивний білок піднявся до позначки вище за 50, і при цьому комп’ютерна томографія показує зміни в легенях, це означає, що у хворого почався цитокіновий шторм (потенційно летальна реакція імунної системи). Таких пацієнтів лікувати вдома дуже складно, наголосив медик.

“І ми отримуємо велику смертність, тому що дуже багато хто просто не встигає дійти до лікаря, не встигає зробити ПЛР-тест”, – сказав Тарас Жиравецький.

За словами лікаря, перебіг COVID-19 дуже прискорився, і ускладнення почали наставати набагато швидше. На 6-8-й день стан може різко погіршитися, а частина хворих ризикують потрапити в реанімацію.

Як повідомила пресслужба МОЗ, минулої доби, 11 листопада, в Україні зафіксовано 24 058 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби. Померли 750 людей. За минулу добу госпіталізовано 4318 осіб; летальних наслідків – 750, одужали 21 941 людина. Серед них захворіли 1616 дітей та 468 медпрацівників.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: