Командири Азову, взяті в полон у Маріуполі, перебувають у СІЗО в Москві — росЗМІЯк повідомляють російські ЗМІ, командири полку Азов, що потрапили в полон у Маріуполі, наразі перебувають у СІЗО Лефортово в Москві, яке неофіційно підпорядковується ФСБ РФ.

Пише - джерело.

Про це у неділю, 19 червня, пише підконтрольна Кремлю агенція ТАСС з посиланням на джерело в правоохоронних органах РФ.

Захисники Маріуполя у полоні: що відомо

Після двох місяців міських боїв із переважаючими у багато разів силами російських окупантів захисники Маріуполя змушені були відійти на територію заводу Азовсталь. Перебуваючи у повному оточенні, вони продовжували боротьбу з окупантами, однак на території заводу закінчувалися запаси їжі, ліків, питної води та боєприпасів. Окрім того, сотні поранених бійців лікувалися в умовах антисанітарії й потребували подальшої госпіталізації.

Захисники Маріуполя неодноразово звертались до української влади та світової спільноти із проханням евакуювати їх з Азовсталі, застосувавши до них процедуру extraction (екстракції). Однак Росія не дала згоди на жоден із запропонованих Україною варіантів порятунку українських військових у Маріуполі.

16 травня полк Азов опублікував заяву, в якій повідомив, що захисники Маріуполя виконали наказ і сподіваються на підтримку українського народу. У Генштабі ЗСУ заявили, що командири підрозділів, які перебувають на Азовсталі, отримали наказ від найвищого військового керівництва зберегти життя особового складу.

У зв’язку з цим територію заводу почали покидати перші захисники Маріуполя. Вночі 17 травня 53 важкопоранених українських військових із Азовсталі доправили до медзакладу окупованого Новоазовська Донецької області для лікування, ще 211 були евакуйовані в окуповану Оленівку через гуманітарний коридор.

Евакуація з Азовсталі тривала кілька днів. Її супроводжував Міжнародний комітет Червоного Хреста, який записував особисті дані українських військових.

Президент Володимир Зеленський згодом повідомив, що у російський полон потрапили понад 2500 захисників Маріуполя із заводу Азовсталь. Українська правда публікувала дані про те, що з Азовсталі вийшли 2449 українських бійців, яких станом на 9 червня утримували на окупованих РФ територіях України.

За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, іншої формули порятунку героїв з Азовсталі не було.

Президент заявляв, що узятих в полон захисників Маріуполя мають повернути на підконтрольну територію через процедуру обміну.

Визволенням бійців займається Головне управління розвідки Міністерства оборони. Зеленський сказав, що Росії невигідно застосовувати тортури проти захисників Маріуполя, бо вони стали «публічними полоненими».

На початку червня Україна повернула 210 тіл військових, більшість із яких — захисники Маріуполя. Згодом було повернуто тіла ще 64 полеглих українських військових з Азовсталі.

Процес повернення тіл загиблих захисників Маріуполя, як і переговори з приводу обміну полонених наразі


Залишити коментар:


Останні новини: