Кабмін запропонував замінити військове вітання “Бажаємо здоров’я” на “Слава Україні”Таке саме використовувалося в УПА.

- джерело.

Кабінет Міністрів вніс у Верховну Раду законопроект №7549, яким пропонує замінити військове вітання з “Бажаємо здоров’я” на “Слава Україні” – “Героям слава”.

Відповідні зміни повинні бути внесені в Стройовий статут Збройних Сил України.

“На привітання начальника чи старшого за військовим званням “Слава Україні” всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідають: “Героям слава”. Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, на його слова “Слава Україні!” військовослужбовці відповідають: “Героям слава”, – сказано в документі.

Таке саме вітання військові зобов’язані будуть промовляти під час вручення Бойового прапора військовому підрозділу.

Крім того, пропонують зобов’язати військових під час звернення до міністра оборони і його заступників, які є цивільними особами, називати їх посаду, додаючи перед цим “товаришу”.

Також законопроектом запропоновано ввести в розпорядок дня військових годину на національно-патріотичну підготовку. Стежити за зазначеною підготовкою буде заступник командира бригади (полку) з морально-психологічної підготовки.

Крім того, проектом закону уточнюються обов’язки та посадові повноваження керівників військових підрозділів, а також вводиться посада головного старшини батальйону (бригади, полку) і головного сержанта роти (взводу).

Привітання “Слава Україні” з’явилося за часів Української Народної Республіки і з відповіддю “Героям слава” використовувалося в Українській повстанській армії.


Читайте також:


Залишити коментар: