Ізраїль і Саудівська Аравія погодили “угоду століття” про створення незалежної Палестини – ЗМІПанарабська лондонська газета “Аль-Арабі аль-Джадід” пише, з посиланням на єгипетські дипломатичні джерела, про значне просування переговорів про так званій “угоді століття” – палестино-ізраїльському договорі, за яким послідує нормалізація відносин Ізраїлю з арабським світом. Відповідно до публікації, спадкоємець престолу Саудівської Аравії зустрівся з представниками ізраїльського керівництва і досяг угоди про план врегулювання, який готує американська адміністрація.

- джерело.

Єгипет чинить значний тиск як на Палестинську національну адміністрацію, так і на ХАМАС, щоб змусити їх прийняти пропозицію президента США Дональда Трампа, зазначає newsru.co.il. “Мухаммад бін Салман виконує основну частину роботи по просуванню “угоди століття”.

Її інтегральна частина – підключення Ізраїлю до проекту розвитку величезних територій на узбережжі Червоного моря і будівництва “міста майбутнього”, який тепер включить в себе і передані Саудівській Аравії острови”, – стверджує газета. Нагадаємо, що в січні 2018 року ліванська газета “Аль-Дійяр” повідомила, що на зустрічі в кулуарах Давоського економічного форуму короля Йорданії Абдалли Другого з прем’єр-міністром Лівану Саадом аль-Харірі йорданський монарх ознайомив свого співрозмовника з планом палестино-ізраїльського врегулювання, який готує адміністрація США. Відповідно до публікації, американська мирна ініціатива буде готова у березні 2018 року і отримає форму вже готового пропозиції. Абдалла

Другий, який був гранично відвертим, висловив стурбованість тим, що президент Дональд Трамп має намір нав’язати врегулювання, а не дозволити сторонам погодити всі питання самостійно. Король дав зрозуміти аль-Харірі, що вплинути на це рішення неможливо. Він визнав, що знає про план значно менше, ніж наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммад бін Салман, який повинен “продати” його голові Палестинської національної адміністрації Махмуду Аббасу.

Глава ПНА намагається ухилитися від умов, які йому нав’язують, однак ці спроби приречені, оскільки, за словами монарха, врегулювання без США неможливе. “Ад-Дійяр” пише, що план передбачає передачу палестинцям 90% Західного берега. Столицею палестинської держави стануть арабські райони Східного Єрусалиму. Палестинці зможуть не визнавати Ізраїль єврейською державою, але їм доведеться відмовитися від права біженців на повернення.


Читайте також:


Залишити коментар: