Ізраїль готується відкликати свого посла з Польщі, – польські ЗМІ


Члени комітету з питань зовнішньої політики Кнесету готують ініціативу, в межах якої вимагатимуть відкликання посла Ізраїлю у Польщі Анни Азарі на знак протесту проти поправок до закону про Інститут національної пам’яті.

Відповідну заяву у понеділок, 12 лютого, поширили ізраїльські ЗМІ, повідомляє Polsat News.

Як пише видання The Times of Israel, посилаючись на ізраїльське громадське телебачення, ініціаторкою відкликання Азарі є член комісії закордонних справ та оборони ізраїльського парламенту від лівоцентристського сіоністського блоку Аджелет Нахміас-Вербін. Їй вдалося отримати підтримку для ініціативи як від опозиційних депутатів, так і від представників правлячої коаліції.

Нахміас-Вербін вважає, що комісія спочатку повинна провести внутрішні дебати з цього питання, а потім офіційно закликати уряд до відкликання Азарі, щоб «тиснути на Польщу для підкреслення серйозності цього питання», пише «Times».

Поки невідомо, чи підтримує цю ідею голова комісії Аві Діхтер від партії «Лікуд» прем’єр-міністра Ізраїлю Бенджаміна Нетаньягу.

Як писав «Волос», 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин.

Відповідно до першої, до відповідальності притягуватимуть усіх, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення «злочинів» українських націоналістів та українських організацій, які «співпрацювали з Третім рейхом».

У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про «польські табори смерті».

МЗС України, реагуючи на цей закон, заявило, що «глибоко стурбоване» фактом ухвалення Сеймом Польщі цього закону і попросило не зображати українців винятково як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

Натомість незгідний із цим законом Ізраїль спершу відправив посла до прем’єра Польщі із вимогою змінити закон про «історичну правду». Пізніше з’явилася інформація про відкликання ізраїльського дипломата з РП.

Також стало відомо, що ізраїльські парламентарі пропонують законопроект, за яким польський закон про Інститут національної пам’яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту. За останнє Ізраїль уже карає позбавленням волі на 5 років.

Відреагували на цей закон і у США, закликавши президента Польщі Анджея Дуду скасувати поправки до закону про Інститут національної пам’яті.

Натомість Сенат Польщі 1 лютого близько третьої ночі (за київським часом) прийняв без поправок закон про Інститут національної пам’яті. У Кремлі заявили, що візьмуть до уваги польський «антибандерівський» закон.

У вівторок, 6 лютого, Верховна Рада України проголосувала за постанову №7553 про звернення до Польщі через зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише закон про Інститут національної пам’яті та скерує його для подальшої перевірки до Конституційного суду.

Сполучені Штати розчаровані тим, що польський президент Анджей Дуда підписав закон, який передбачає покарання за приписування нацистських злочинів польській державі. Натомусть у канцелярії президента Польщі.

У МЗС Франції заявили, що поправки до закону про Інститут національної пам’яті, підписані Дудою, є «неадекватними» та «гідними засудження».

Джерело.

Читайте також:Останні новини: