“Хоча б один раз їх уколоти”: ексголовний санлікар пояснив, чому важливо вакцинувати людей похилого вікуНайвразливіші перед коронавірусом люди похилого віку. Саме ці люди мають стати пріоритетною групою для вакцинації.

- джерело.Про це розповів колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов, передає OBOZREVATEL.
За словами Сергія Бережнова, серед тих, хто потрапляє до реанімації, багато саме старих людей, і, як правило, вони не вакциновані.
“Такі хворі забивають лікарні та особливо реанімації”, – зазначив Бережнов.

Ексголовний санлікар зазначає, що ркількість вакцинованих зростає, але знову ж таки підкреслив, що серед них мало старих людей.

“Вакцинація цієї категорії зменшить навантаження на лікарні та на інтенсивну терапію. Потрібно хоча б один раз їх уколоти”, – сказав фахівець.

Він також підкреслив, що після того, як багато шкіл було закрито на карантин і дітей відправили вчитися додому, ризик зріс саме для літньої групи населення. Адже саме з ними батьки, котрі працюють, змушені залишати своїх дітей, які, як правило, самі важко не хворіють на коронавірус, але легко переносять інфекцію, заражаючи нею своїх домочадців.

“Тут треба вирішувати: або швидко тягнути дідусів і бабусь на щеплення, щоб у разі зараження вони легше хворіли, або обмежити контакти”, – зазначив Бережнов.

Він підкреслив, що в період пандемії людям похилого віку взагалі не варто зайвий раз виходити з дому, оскільки навіть після вакцинації їхній організм не настільки міцний як у молодих, і йому важче чинити опір інфекції.

“Вже не настільки сильна імунна система, у них може бути безліч інших захворювань”, – сказав експерт.
Також він порадив тим, хто може, купити кисневі концентратори.

“Я не роблю їм реклами, але після 60 взагалі іноді корисно подихати киснем. Можна виходити на свіже повітря, але оскільки його знайти складно, можна користуватися концентратором”, – додав він.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: