Десятки тисяч євро компенсації можуть одержати українські селяни за свої паї (відео)

Мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців. Людина повинна мати право продати свій пай. До такого рішення дійшов Європейський суд із прав людини, зобов’язавши державу Україна скасувати заборону на торгівлю землею.

І такий присуд ЄСПЛ може стати вагомою підставою для скасування мораторію.Про це йшлося в сюжеті передачі Факти ICTV. Якщо ж українська влада не зніме мораторій на продаж сільгоспземель, то пайовики зможуть відсудити собі величезне грошове відшкодування – компенсацію розміром у десятки тисяч євро. Автором прецеденту, що може покласти край двадцятилітньому мораторію на продаж земель сільгосппризначення, став простий пенсіонер із Тернополя Віктор Цицюра. Власник земельного паю, пан Віктор є одним із двох (друга – Софія Зеленчук із Івано-Франківська, також пенсіонерка) позивачів до Європейського суду з прав людини проти держави Україна.

«Держава Україна по відношенню до мене нарушила закон, тоєсть нарушила мої права. Но діло в тому, що єслі б я був один, а таких людей, яким нарушили оці права, близько шести мільйонів, – каже чоловік. – Зараз всі власники, шість мільйонів людей, можуть подати на державу Україна в суд». Пайовики літнього віку поскаржилися Європі в особі ЄСПЛ: забороняючи продавати паї, держава порушує їхні права, адже в умовах мораторію люди змушені здавати паї в оренду за безцінь. «Люди осталися практично ні з чим: мають землю, продати її не можуть. Ну і що з цього? Максимальна була ціна оренди за один гектар – це в сімнадцятому році приблизно 80 доларів». Цицюра і Зеленчук виграли справу і таким чином створили в нашій державі правовий прецедент.

Пайовики літнього віку поскаржилися Європі в особі ЄСПЛ: забороняючи продавати паї, держава порушує їхні права, адже в умовах мораторію люди змушені здавати паї в оренду за безцінь. «Люди осталися практично ні з чим: мають землю, продати її не можуть. Ну і що з цього? Максимальна була ціна оренди за один гектар – це в сімнадцятому році приблизно 80 доларів». Цицюра і Зеленчук виграли справу і таким чином створили в нашій державі правовий прецедент.

Європейський суд із аргументами українських пенсіонерів погодився і присудив: мораторій на торгівлю паями справді порушує права їх власників. В тому вигляді, яким він є, мораторій суперечить Європейській конвенції про права людини. Тож від української влади в Європі очікують якнайшвидшого його скасування. А як ні – Європейський суд готовий присуджувати українцям чималі компенсації. Коментує Іван Ліщина, уповноважений у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції України: «Теоретично, якщо за півтора-два роки український уряд не виправить ситуацію, то через цей період Європейський суд почне встановлювати якусь компенсацію всім, хто буде звертатися з аналогічними скаргами».

Виплати сягнуть десятків тисяч євро, тож серйозно вдарять по держбюджету. А з огляду на те, що власників паїв у країні мільйони, чекати, поки вони всі подадуть до суду, не варто. Для держави значно вигідніше скасувати сумнозвісний мораторій. Тим паче, наші іноземні кредитори давно очікують земельної реформи. Та не треба бути політологом, щоб розуміти: найімовірніше, цього річ політики вкотре продовжать мораторій, щоб позагравати з електоратом. На земельній темі традиційно спекулюють перед виборами.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: