Біля берегів Японії прокинувся вулкан-вбивця: загроза для 100 млн. осіб!


Японські дослідники виявили гігантський згусток магми в підводному супервулкані, який знаходиться на південь від Японії.

MISHIMA, JAPAN – JANUARY 17: (CHINA OUT, SOUTH KOREA OUT) In this aerial image, Satsuma Iojima Island is seen on January 17, 2017 in Mishima, Kagoshima, Japan. The Japan Meteorological Agency have raised its alert level to 2 due to the increase of volcanic activity. (Photo by The Asahi Shimbun via Getty Images)

За словами вчених, існує ймовірність, що відбудеться нове катастрофічне виверження, схоже на те, що сталося 7,3 тисячі років тому і знищило стародавню культуру на острові Кюсю. Про це повідомляє The Independent.

Фахівці вивчили кальдеру Кікай – кратера, що залишився після масивного виверження підводного вулкана. Вони виявили купол висотою 600 метрів, який виступає з нижньої частини кальдери. Усередині утворення знаходиться велика камера, заповнена магмою, при цьому обсяг розплавленої породи оцінюється в 41 кубічний кілометр. За словами вчених, вірогідність супервиверження в найближчі сто років становить один відсоток, однак в цьому випадку можуть загинути до 100 мільйонів чоловік!

Дослідники планують використовувати підводних роботів для більш ретельного вивчення підводної структури. Вулканологи збираються встановити швидкість накопичення магми, а також з’ясувати причину появи супервулкана.

У 2017 році геологи з Університетського коледжу в Лондоні і Обсерваторії Везувію попередили про ймовірне супервиверження Флегрейських полів, вулканічної кальдери поруч з Неаполем (Італія), яке може відбутися протягом декількох наступних десятиліть.

Джерело.


Читайте також: