Багатодітна мати та впливова політикиня: хто така Урсула фон дер Ляєн – очільниця ЄврокомісіїПротягом багатьох років вона добре відома своїми прогресивними поглядами, серед яких рівність статей, боротьба зі зміною клімату, підтримка жінок.

Пише - джерело.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн від початку повномасштабної війни в Україні активно підтримує нашу країну та її європейський курс, також вона стала першою високопосадовою європейською політикинею, яка після різанини у Бучі відвідала місця злочинів російської армії.

“Сьогодні Європейський Союз і Україна вже ближчі, ніж будь-коли раніше. Попереду ще довгий шлях. Ми маємо закінчити цю війну. І ми маємо говорити про наступні кроки”, – сказала в одному з інтерв’ю фон дер Ляєн.

Особисте життя
Урсула Гертруда народилася 1958 року в заможній родині – її батько був високопосадовцем і політиком партії Християнсько-демократичного союзу Німеччини, а також прем’єр-міністром Нижньої Саксонії. Мати мала докторський ступінь в університеті. Урсула здобула чудову освіту в приватній школі для дітей дипломатів та чиновників ЄС, вільно розмовляла, окрім німецької мови, також французькою та англійською.

Після закінчення школи вступила до університету Геттінгена, де вивчала економіку. 1978 року відвідувала заняття у Лондонській школі економіки та політичних наук. До Великої Британії дівчина змушена була переїхати через погрози, які надходили з боку ліворадикальної терористичної організації “Фракції Червоної армії”, про її викрадення як доньки впливового політика. У Лондоні Урсула змінила ім’я на Роуз Ладсон та жила під захистом Скотланд-Ярду. До Німеччини дівчина повернулася 1979-го, але ще кілька років перебувала під охороною, побоюючись нападу.

За рік після повернення додому Урсула вирішила отримати ще одну спеціалізацію та вступила до Ганноверської медичної школи. 1987 року вона отримала медичну ліцензію, завдяки якій працювала асистенткою лікаря в гінекологічному відділенні клініки, та на цьому не зупинялася і закінчила докторантуру, отримавши 1991 року ступінь доктора медицини.

Урсула також багатодітна мати, і під час навчання та роботи вона встигала ще й виховувати дітей. Чоловік нинішньої очільниці Єврокомісії – Гайко фон дер Ляєн – аристократ, професор медицини та генеральний директор медичної інженерної компанії. У середині 90-х років вона мешкала в США, поки її чоловік викладав у Стенфордському університеті і була домогосподаркою, дбала про своїх дітей, яких вже тоді у них із чоловіком було п’ятеро. Загалом у пари семеро дітей: Девід Ехтер, Софі Шарлотта, Марія Доната, близнючки Вікторія Урсула та Йоганна Гертруда, Егмонт Ульріх та Грація Діотіма.

Політика
Від 1990-х Урсула почала пробувати себе в політиці. Спершу вона приєдналася до партії ХДС, де стала її активною учасницею. На початку 2000-х років була обрана до парламенту Нижньої Саксонії. Від 2003 до 2005 року обіймала посаду міністерки із соціальних питань, справ жінок, сім’ї та здоров’я. 2005 року отримала посаду федеральної міністерки у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок і молоді в кабінеті Ангели Меркель.

На федеральних виборах 2009 року фон дер Ляєн обрали до Бундестагу, і після цього вона обіймала ще не одну вагому посаду, проте її прорив стався 2013 року, після призначення міністеркою оборони Німеччини. Це було історичне призначення, оскільки за всю історію країни жінка на цій посаді була вперше. Однак фон дер Ляєн довелося нелегко. Вона спробувала по-своєму реформувати Бундесвер, та їх це не вдалося. За рік була опублікована нищівна доповідь про занепад Бундесверу – порушення під час фінансування програм закупівель озброєння, падіння дисципліни та занепалий стан бойової техніки. Таким чином, ця жінка буквально розділила німецьке суспільство на тих, хто її любив, та тих, хто ненавидів.

2019 року Урсула фон дер Ляєн обіймає посаду президентки Європейської комісії і також стає першою жінкою на цій посаді.

Скандал зі стільцем
Протягом усієї своєї кар’єри політикиня намагалася боротися з дискримінацією жінок та виступала за рівність статей, проте 2021 року сама стала жертвою схожої ситуації. Під час зустрічі найвищих чиновників ЄС із президентом Туреччини очільниці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн не знайшлося місця поруч із Реджепом Ердоганом. На зустрічі був присутній також голова Європейської ради Шарль Мішель, який сів навпроти Ердогана, поруч із прапорами ЄС та Туреччини, а для очільниці Єврокомісії стільця не знайшлося, тому вона, постоявши розгублено посеред зали, змушена була сісти на диван, що стояв осторонь чоловіків.

Скандал одразу ж назвали “Sofagate” (“Софагейт”). Анкара і Брюссель спробували виправдатися і покласти провину за те, що сталося, одне на одного, та сама фон дер Ляєн вважає, що якби вона була чоловіком у штанах і краватці, такого б не сталося.

Позиція щодо України
Після початку війни в Україні 2014 року позиція Урсули фон дер Ляєн була не на користь нашої країни. Вона виступала проти постачання зброї до України, наголошуючи, що Європі необхідно зберігати єдність і проводити дипломатичну політику з Росією, адже на відміну від Іраку, тут можна досягти результату за столом переговорів, а не зброї. Також вона заявляла, що надання українцям зброї для самозахисту може мати непередбачувані та фатальні наслідки і спровокувати Кремль.

Проте після 24 лютого, коли Росія розгорнула на території України повномасштабну війну, розпочала бомбардування наших міст, вбивства невинного населення, ґвалтування дітей та жінок, риторика фон дер Ляєн різко змінилася.

“Я не роблю відмінностей між важкою та легкою зброєю. Україна має отримати все, що їй потрібно для захисту, і те, з чим вона може поводитися”, – сказала вона в інтерв’ю Bild.

Також чиновниця відвідала Бучу, в якій армія РФ здійснила геноцид мирного населення, та зустрілася з президентом Володимиром Зеленським.

Стиль
Щодо вбрань 63-річної політикині, то вони завжди скромні й лаконічні. Вона носить укорочені жакети, блузи, білі сорочки, класичні штани переважно чорного кольору та спідниці до колін або міді. У взутті вона надає перевагу чорним туфлям на середньому стійкому підборі або ботильйонам.

Також в очільниці Єврокомісії майже завжди однакове укладання та мінімум макіяжу на обличчі.

Читайте також:Залишити коментар:


Останні новини: