Українець розповів, як втілює мрію бути фермером вдома: “В Італії я навчився, що клієнт – це друг”


Пропрацювавши багато років закордоном, Василь Корольчук вирішив втілити свою мрію поставити теплиці та вирощувати для людей завжди свіжі овочі та зелень без хімії, а з часом розширити це до великого фермерства, де українці зможуть працювати за гідну зарплату. Аби це зробити він вирішив позичати гроші у простих людей: повертатиме з невеликим відсотком або свіжою продукцією. Волиняни охоче долучилися до його мрії та надсилають йому кошти.

- джерело.

Василь Корольчук розповів детальніше для інтернет-видання «Волинь Online» про свою улюблену справу.

Розпочалася його любов до вирощування зелені та овочів, коли він вдома посадив на підвіконні базилік.

«Я побачив, він росте, спочатку сам не вірив, що цим можна займатися, люди мені не вірили також, навіть мої рідні казали, та це не вигідно цим займатися. Але треба займатися, просто, правильно. Я був захоплений, коли він вріс. Потім я став говорити своїй бабці, яка мене ростила, що я хочу на городі попробувати займатися тим, щоб мені дала місце. Я спробував все це і мені сподобалося цим займатися. Вирощую все і капуста, і морква, і зелень, і помідори, огірки. Все потрошки, щоб був асортимент для людей».

Вирощує зараз городину пан Василь у селі Рованці, що поблизу Луцька. Насіння пан Василь використовує переважно закордонне – із Нідерландів, Німеччини тощо, тому що, українське часто буває із підробками. Старається все вирощувати без хімії, адже і сам зі сім’єю споживає все це.

Однак, щоб постійно забезпечувати волинян свіжою зеленню та овочами з городу, а комусь дати можливість гідно працювати, він хоче поставити декілька теплиць та розвивати цю справу.

За його словами, кошти на це, як для простої людини, потрібні досить такі великі.

«Мені не вистачає 2-3 тисячі доларів, а ще стільки ж у мене вже є, бо я дуже багато років збирав ці кошти. Мрія моя – поставити декілька теплиць. Я би заробляв якісь кошти на цьому і розширявся. Зараз хоча б поставити одну або дві великих теплиці, щоб можна було працювати самому і людей долучити до праці. Чим більше теплиць, тим більше можна дати людям роботи», – розповідає натхненно пан Василь.

Він каже, що в країні добитися самому цього важко, адже в середньому на теплицю потрібно від п’яти до семи тисяч доларів:

«Ці кошти просто нереально назбирати, коли ти не маєш багато городу, техніки ніякої, коли немає ніякої допомоги, а тільки сам все руками робиш. У нашій країні держава не допомагає фермерам, як у ЄС, кошти не дають, зі збутом продукції також не допомагають, тому я мушу все робити сам».

Лучанин тривалий час провів у Європейському Союзі і перейняв там чимало досвіду, побачив, як ставляться до працівників та клієнтів:

«Я був закордоном був певний час, загалом років 5-6 років там працював, бачив, як там працюють, бачив яке там відношення до робочої сили, бачив, як працюють з клієнтами, яка повага. В Італії я навчився, що клієнт – це друг. Я там працював у одного чоловіка і на ринку, і в його магазинчику. Допомагав йому закупки робити, допомагав доставляти клієнтам продукцію. Вони телефонували до магазину, робили замовлення, я все це збирав, хазяїн рахував і я відвозив на мотоциклі або заносив, якщо близько було йти».

Чоловік вирішив, що хоче відкрити в Україні власну справу і дати можливість українцям працювати вдома, а не їхати далеко від сім’ї:

«Я написав прохання про допомогу у «Фейсбук», щоб позичити кошти. Я пообіцяв, що ці кошти поверну. Мені люди стали скидати по 50, 100 гривень і більше. Я не хочу просто так брати гроші, тому поверну їх у порядку черги з невеликою комісією після того, як я почну реалізовувати товар. Хто захоче, той може отримати їх у вигляді зелені чи овочів. Зараз веду всі записи у блокнот – яка сума і хто скинув. У сезон щодня я продаю свою продукцію на Старому ринку, отож, матиму поступово з чого повертати. Якщо ж люди не захочуть прийняти гроші назад, то значить витрачу їх на благодійність. Ще я планую тим людям, які мені допоможуть надавати знижку на певний час від трьох до шести місяців на свою продукцію – знижка буде залежати від суми, яку людина скинула», – розповідає про плани волинянин.

За словами фермера, в основному, всі реагують позитивно:

«Люди вірять і ніхто нічого негативного не писав. Радили взяти кредит, але я переконав людей, чому не хочу його брати, тож одна жінка-підприємець навіть позичила мені тисячу гривень, ще стільки ж одна колишня колега, із якою не бачилися уже 12 років та ще одна жінка, яка цілий рік стежила за моєю сторінкою, вислала із Італії 50 євро. Я не хочу брати кредити, бо великі відсотки, а я не крупний бізнесмен. Але краще я більше от з людьми так більше познайомлюсь, бо багато чужих людей мені позичають. А ще частина позичає ті, хто мої клієнти. У ресторани, бари, кафе, на каву я нікуди не ходжу, живу скромно, стараюся копієчка до копієчки скласти все, щоб можна було відкласти і поставити одну і другу тепличку».

Станом на 22 березня, поки готувався цей матеріал, відгукнулося 33 людини.

Фермера можна підтримати, переказавши йому кошти на картку 4149439007126828 Василь Корольчук. Однак чоловік обов’язково просить вказувати від кого кошти, адже він хоче повернути гроші згодом або віддячити смачними овочами.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Фото надав Василь КОРОЛЬЧУК

Читайте також:


Залишити коментар: