9-річній дівачинці врятували життя, відрізавши голову: унікальна операція в ІзраїліЗа словами керівника операційної бригади, фахівця в галузі нейрохірургії хребта, професора Еяля Іцхаека, ця операція була однією з найрідкісніших у світі. 

Ця історія почалася два місяці тому, коли батько обійняв 9-річну Тару Аамар і виявив дивне утворення в її шиї.Звернулися до лікарів, виявилося, що це вкрай небезпечна пухлина, з дуже складним анатомічним розташуванням – на другому шийному хребці.

Для проведення операції, в зв’язку з її безпрецедентною складністю (до сих пір у всьому світі проведено лише кілька подібних втручань) була зібрана велика команда лікарів: нейрохірургів, отоларингологів, пластичних і щелепно-лицевих хірургів і анестезіологів.

За словами професора Еяла Іцхаека, завідувача відділенням спінальної хірургії лікарні “Бейлінсон”, який очолив операційну бригаду і підготував план хірургічного втручання, основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь 2-й шийний хребець (цей хребець, званий також axis, тобто вісь , дійсно є віссю, завдяки якій людина може повертати голову з боку в бік. – ред.). Ця область багата судинами, що йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Так що в ході операції спочатку довелося видалити з пухлини всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від’єднати його від хребта на ділянці між першим і третім хребцями.

Таким чином, голова виявилася практично відокремленою від тіла. З’єднання здійснювалося лише за допомогою металевої пластини, прикріпленої болтами до хребта і основи черепа.

Потім хірурги повністю видалили пухлину, що поширилася майже до основи черепа, і поставили на місце видаленого ділянки виготовлений в США методом тривимірного друку протез, який з’єднав хребет з черепом і прикрив спинний мозок. Протез закрили ділянкою м’язів з артерією і веною для відновлення кровообігу спинного мозку. На останньому етапі операції дівчинці наділи корсет, який з’єднує череп з іншим тілом. Робота зайняла довгих 12 годин.

Батьки юної пацієнтки дуже хвилювалися, бо знали, що операція дуже складна і небезпечна, але все завершилося успішно, за що вони безмежно вдячні лікарям. Дівчинка йде на поправку, її вже перевели з відділення інтенсивної терапії в хірургічне відділення дитячої лікарні “Шнайдер”. Тарі ще чекає тривалий період реабілітації, але головна небезпека залишилася позаду.


Читайте також:


Залишити коментар:
Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *