7 лютого 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити



7 лютого 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити
Цього дня у світі відзначаються День народження вогнегасника, День польотів на місяць, День числа Ейлера (“e” Day).

Пише - джерело.

У США – День Феттучіні “Альфредо”, День боротьби з ВІЛ і СНІДом серед афроамериканців, День троянди, День “Помахайте рукою сусідові”, День балету, День періодичної таблиці, День відправлення листівок друзям, у Британії – День пудингу, в Японії – День північних територій, в Індії – День посту духовних практик “Шат-тіла Екадаші”, у Гренаді – День незалежності, в Ірландії – День святого Мела.

Пам’ятні дати 7 лютого, річниці та події
Цього дня у 1301 році Едуард Карнарвонський став першим англійським принцом Уельським. За переказами, Едуард I застосував хитрість, щоб домогтися домінування англійської корони в Уельсі. Коли він, досягнувши значних військових успіхів у цьому краї, зібрав валлійських князів і запропонував їм визнати васальну залежність від Англії, ті як головну умову зажадали, щоб принцом Уельсу був місцевий уродженець, який не знає ні слова по-англійськи.

Едуард тут же дав урочисту клятву виконати цю умову. Князі підписали договір про васальну залежність, після чого Едуард виніс їм свого сина – майбутнього короля Едуарда II, який народився напередодні у валлійському замку Карнарвоні, і вигукнув: “Ось вам принц Уельський, уродженець вашої країни і він ні слова не знає англійською!”.

У 1795 році Порт Хаджибей був перейменований на Одесу.
7 лютого вважається днем народження вогнегасника. У 1863 році цей винахід було запатентовано в штаті Вірджинія інженером Аланом Креєм. Перше застосування скляних колб, заповнених водою, під час гасіння пожеж датується 17 століттям. Найпершим вогнегасником вважається той, який був створений в Англії у 19 столітті. Для його наповнення теж використовували воду.

У 1907 році в ході боротьби за надання жінкам виборчих прав у Великій Британії Національна спілка жіночих товариств організувала у Лондоні масову ходу, що увійшла в історію як “Марш бруду”. Більше як три тисячі жінок, відвойовуючи свої права, йшли в холод та дощ розбитими вулицями столиці Британії – по Гайд-парку до Ексетер-холу.

У 1998 році в північних районах Афганістану через землетрус магнітудою 5,6 бала загинули понад 4500 осіб.
У 1998 році змагання сноубордистів були включені до програми Олімпійських ігор. Сноуборд – швидкісний спуск із засніжених схилів і гір на спеціальному снаряді – сноуборді, моноліті з окантовкою, що має кріплення для ніг. Спускаючись з гори, спортсмени виконують різні акробатичні елементи. Першу подобу сноуборду винайшов австрієць Джек Буртшеет: у 1929 році він вирізав дошку для катання з фанери. Офіційно ж основоположником сноубордингу вважається американець Том Сімс. У 1963 році він почав кататися з гір на дошці від скейтборду, а потім, удосконаливши свій винахід, став першим в історії виробником сноубордів під маркою SIMS Snowboards.

Спочатку спортсмени трималися за мотузку, закріплену на передньому боці дошки. Пізніше мотузку замінили кріплення, змінилася й сама форма сноуборду – він набув викривленого до центру вигляду. На відміну від гірських лиж, сноуборд розвиває меншу швидкість (100 кілометрів на годину проти 150 кілометрів на годину), він легший в освоєнні та простіший в управлінні. Ще одна тонкість: сноубордисти стоять на дошці не обличчям, а боком щодо напрямку руху. Найуспішнішими олімпійцями-сноубордистами за всю історію Олімпійських ігор цього виду були представники Швейцарії та СШ
Яке сьогодні церковне свято
Православна церква 7 лютого вшановує пам’ять святого Григорія Богослова.

Що сьогодні не можна робити
Не можна хвалитися успіхами – наврочите. Ще не можна сваритися та скандалити.

Прикмети на 7 лютого
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

випало багато снігу – скоро прийде весна;
голосно щебечуть птахи – до сильних морозів;
висять довгі бурульки – до потепління.
7 лютого іменини
Іменини у Григорія, Мойсея, Бориса, Філіпа, Олександра та Віталія.


Читайте також:


Залишити коментар: