Забудь про безвіз: відомий українець описав сумну ситуацію з виїздом в країни ЄСКраїни Євросоюзу, які охопила друга хвиля епідемії коронавірусу, після вакцинації і спаду рівня захворюваності не будуть відновлювати безперешкодний перетин кордону для українців.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook учасник АТО, автор і режисер документального фільму “Дебальцеве” Євген Степаненко.

Що б не говорили в офіційних релізах, як на мене, безвіз для України – все.

Звісно – ковід, карантинні обмеження тощо, закриті чи обмежені пересування всередині ЕС, і можливо це навіть колись закінчиться, але не факт що закінчиться чи відновиться для України. На моїх очах відмовляли в перетині кордону людям з підтвердженим бронюванням в готелях, робочими візами та запрошеннями на роботу. Біометрія взагалі не працює – з бронюванням готелю чи там з підтвердженням мети поїздки. Словаки пропускають тільки з документами ЕС – громадянство ЕС або документ на постійне проживання. Транзит, не транзит взагалі не хвилює. Румуни – тільки документи ЕС. Кордон з Угорщиною – взагалі жах. Стоять автобуси по 3-5 діб, бусики завертають поголовно – не має значення, що стояли вони 2-3 доби в черзі. Особисті авто – черга, яка не рухається в 130-150 машин. Машини стоять по 20-30 годин на кордоні. На Тисі пропускають тільки з документами ЕС, біометрію просто розвертають – з підтвердженням, без підтвердження – однаково. Транзит, не транзит – по фіг – кордон закриваєтся з 21.00 до 06.00 ранку“, – написав Степаненко.

“Неофіційно – без запису на камери, наші прикордонники, які спілкувалися з своїми колегами з тієї сторони, кажуть, що ті отримали завдання стримувати поїздки українців. Причини на поверхні – Європа не вірить Україні. Ні нашій статистиці, ні нашим словам про реформи. Ми знову в статусі прохачів, статусі “а пустіть будь ласка”… Особисто я впевнений, що ця ситуація продовжиться ще мінімум рік, бо коли Європа отримає безкоштовні вакцини – і поголовно вакцинуєтся, у нас знову будуть брехати про чемпіонство боротьби з ковідом.

А далі – все це де юре безвіз, а де факто – фіг вам, а не Європа – просто перейде в звичний порядок денний“, – зазначив режисер.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: