Епідеміологічні критерії включатимуть кількість та динаміку нових випадків коронавірусної хвороби, а також аналіз заходів, що запроваджені у країнах щодо тестування, спостереження, відстеження контактів, стримування поширення та лікування.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії. Зокрема, обмеження на подорожі насамперед скасують з тими країнами, в яких епідеміологічна ситуація буде аналогічною або кращою за ситуацію в країнах ЄС. Обмеження не скасують, якщо в країні епідеміологічна ситуація буде гіршою, ніж в ЄС.
У ЄК зазначили, що ключові критерії стосовно третіх країн мають ґрунтуватися на доступних даних щодо поширення коронавірусу з третіх країн, Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності та інших ресурсів.
Зокрема, ці критерії включатимуть кількість нових інфікованих на 100 тис. населення, динаміку зростання нових випадків зараження, а також аналіз загальних заходів реагування країн на COVID-19 з врахуванням таких аспектів, як тестування, спостереження, відстеження контактів, стримування поширення, лікування та підготовка звітності.
Крім того, вимагається запровадити і здійснювати заходи зі стримування поширення вірусу під час подорожей, включно з соціальним дистанціюванням впродовж усієї подорожі.
Зазначається, що відкриття зовнішніх кордонів відбудеться за принципом взаємності, коли кордони будуть відкриті не тільки з боку країн ЄС, а і третіх країн, аби європейці могли подорожувати у ці країни.
Також країни-члени ЄС мають підготувати контрольний список країн, з якими поступово будуть відкриватися кордони. Зокрема, країни-члени мають узгоджувати спільну позицію щодо того, чи ситуація в третіх країнах і заходи для протидії коронавірусу є ефективними, аби можна було скасувати заборону на в’їзд тих осіб, які не мають нагальної необхідності перебувати в ЄС.
Як повідомляв УНІАН, країни Євросоюзу з 1 липня за певних умов почнуть поступово і скоординовано відкривати для іноземців зовнішні кордони. Країнам-членам ЄС рекомендовано продовжити до 30 червня заборону на в’їзд іноземців з третіх країн.
Єврокомісія пропонує, що країни з регіону Західних Балкан повинні бути включені вже з 1 липня у список країн, з якими поступово відкриватимуться кордони.