Яка область вимpe першою: в Україні зникло до тисячі сіл (відео)

За 27 років незалежності в Україні зникло 468 сіл. Ще приблизно стільки стоять пусткою, людей там немає. І лідирує тут Чернігівщина – мінус 54 села. Демографічна ситуація лише погіршується, а величезні території можуть стати безлюдними. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

Тут скоро вже не буде кому йти за тpyною, асфальт зникає під силою природи, а знімальна група ТСН – це як вікно у паралельний світ. Центр Прогресу. Селище міського типу, яке перетворилося на хутір. Люди звідси масово повиїжджали, частина – помepли.

Квартири так і стоять пусткою, їх ніхто не продає, бо ніхто не купує. Поки була школярка, їздив автобус, тепер від світу відрізані взагалі.

“250 гривень треба заплатити за таксі, щоб з’їздити у район”, – каже місцева жителька.

Світлана Громаченко одна з наймолодших жительок Прогресу. У неї четверо дітей і жодного поруч.

“Оце Діма навчається в Києві, – жінка показує фотографії. – Це наша старша Юля, вона живе у Мені. Катя наша також. Даринка оце лише поступила. Повертатися не планує – тут немає куди повертатися. Я сама тут не хочу”.

Майже півтисячі сіл – ніби і не було. Саме стільки населених пунктів зникло з карти України за 27 років. Ще приблизно стільки стоять пусткою, людей там немає. І лідирує тут Чернігівщина – мінус 54 села. Демографічна ситуація лише погіршується, а величезні території можуть стати безлюдними.

У Прогресі вже давно забули, що таке магазин, а в Олешні на зиму закриють. Найбільше там купують макарони та сіль. Десять буханців раз на два дні привозять під замовлення. Від колишнього розмаху цього села залишилися самі спогади.

На Чернігівщині від 1990 року з обліку знято 54 села, ще десять спорожніли. Це найстарша за віком населення область і ця тенденція історична. Про те, що Чернігівщина привабливий регіон для пенсіонерів, писали путівники ще 100 років тому. Витяг за 1912 рік: “Чернігів – улюблений пункт, куди направляються доживати”.

Катастpoфічно скорочується населення в усій Україні. Міграція, вiйна, ДTП, але найголовніше – лише у Києві наpoджуваність перевищує смepтність. У семи областях України на сотню помepлих не наpoджується і половина дітей. І така тенденція зберігатиметься.

Якщо демографічна ситуація найближчими десятиліттями не зміниться, українців в Україні може просто не залишитися: хто виживе, той виїде. І вихід один – завозити людей з інших країн.

Депресивною територією, коли є можливість отримати державну підтримку, визнано лише одне місто. І це не на Чернігівщині. Ним стало місто Токмак на Запоріжжі.

Джерело.

Читайте також: