Минуло вже кілька днів після вступу в силу скандальної нової редакції статей Кримінального Кодексу, які стосуються сексуальних злочинів. З 11 січня 2019 року змінюються трактування згвалтування (ст.152 КК України) і задоволення сексуального насильства (ст. 153 КК України).
Якщо коротко описати ці нововведення, то тепер перед сексом треба отримати недвозначну згоду на те, що партнер готовий вступити з вами в статевий акт.
При цьому поширюється це як на пари поза шлюбом, так і на звичайні сім’ї. Відразу після анонсування цих змін, українці почали жартувати, кажучи, що тепер секс може бути тільки по розписці.
Насправді, такі жарти недалекі від істини, як розповіла Знай.ua юрист Катерина Філонова, розписка – це стовідсотковий захист від можливих майбутніх звинувачень у згвалтуванні.
В Інтернеті ходить подібний екземпляр жартівливій розписки «Звичайно, малоймовірно, що хтось буде перед сексом писати розписку, – сказала вона. – І насправді усної згоди теж досить. У будь-якому випадку, якщо чоловік потрапить у ситуацію, коли його звинувачують у зґвалтуванні, а він буде говорити, що все було з обопільної згоди, процедура буде така ж, як і раніше.
В цьому нічого не змінилося. Потрібно буде довести, що це було саме згвалтування». Цю тему зачепили навіть чиновники Мін’юсту. Вони вирішили на пальцях пояснити українцям, як же тепер потрібно займатися сексом. І створили для цього спеціальну шпаргалку. Хоча після таких «підказок» питань виникає ще більше.
Наприклад, у відомстві говорять, що розписка все-таки не потрібна від партнера. Досить отримати чітку недвозначну згоду. Хоча при цьому уточнюють, що згода не поширюється на весь секс, і якщо в процесі, хтось сказав «ні», то потрібно відразу припинити будь-які рухи.
Також змінилася трактування згвалтування. Тепер їм вважаються будь-які дії сексуального характеру без добровільної згоди потерпілого. За словами Катерини Філонової, нова редакція закону у нормальних юристів викликає тільки сміх і подив. «Викликає питання покарання, яке тепер може отримати людина за згвалтування, – навела приклад Катерина.
– Згідно зі змінами в Кримінальному кодексі статевий акт без згоди між чоловіком і дружиною є обтяжуючою обставиною і тягне на термін від 5 до 10 років позбавлення волі. Таке ж покарання чекає цивільне подружжя, і навіть розлучених пар».
Юрист підкреслила, що при цьому, наприклад, за примус до сексу з використанням службового становища, передбачено до двох років у в’язниці або взагалі просто штраф. Але, звичайно, скільки б не говорили і не пояснювали юристи та чиновники, як робити все правильно, на ділі виходить все по-іншому.
Автор цих рядків спілкувався в листуванні з подружкою, яка повинна була приїхати до нього в гості. Зазвичай прямо один одному не говорять, що ти приїдеш, і ми займемося сексом, традиційно це виноситься за дужки, а дівчина їде пити чай або їсти торт. Але з вступом у силу нового закону, волею не волею, доводиться торкатися і теми сексу. Тепер буде складніше уникнути теми сексу
З усього вищесказаного і також переконавшись у цьому на власному досвіді, можна зробити висновок, що новий закон на сексуальне життя українців ніяк не вплине.
Всі ті, хто займався сексом, будуть продовжувати їм займатися без всяких розписок або інших дурниць. Просто потрібно залишатися адекватними людьми.