Як отримати пенсії померлих родичів і хто має на це право: інструкціяГроші можуть отримати члени сім’ї покійного, які проживали разом із ним на день смерті.

- джерело.

Українці мають право забрати пенсії своїх померлих родичів, проте зробити це не так просто.

Про це інформує “Пенсійний кур’єр”.

Хто має право забрати гроші
Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно. Гроші можуть отримати члени сім’ї покійного, які проживали разом із ним на день смерті. Зокрема, це стосується непрацездатних членів сім’ї.

Такими особами є:

чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
чоловік (дружина), а в разі їх відсутності — один із батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років
діти померлого, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.
діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, до закінчення ними навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років,
діти-сироти — до досягнення ними 23 років, незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Як забрати кошти
Звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців із дня відкриття спадщини.

У разі відсутності членів сім’ї, вказаних вище, або якщо вони не звернуться за виплатою протягом 6 місяців, пенсія, що належала пенсіонерові, входить до складу спадщини.

Якщо пенсію зараховували на банківський рахунок, банк зобов’язаний припинити зарахування коштів з місяця, наступного за місяцем смерті одержувача.

Якщо пенсіонер помер після зарахування пенсії на банківський рахунок, правових підстав для повернення зарахованих коштів немає. Гроші можна отримати в порядку успадкування банківського вкладу.

Які документи потрібні
Документ, що посвідчує особу заявника.
Свідоцтво про смерть померлого родича.
Документи, що підтверджують родинні стосунки: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім’ї або рішення суду.
Документи, що підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті: паспорт, довідки уповноважених органів з місця проживання, у тому числі органів місцевого самоврядування або інші документи.
Заява про виплату недоотриманої пенсії до Пенсійного фонду.
Після 6 місяців від дня смерті пенсіонера додається ще свідоцтво про право на спадщину, оформлене нотаріусом.
У разі звернення кількох членів сім’ї сума пенсії ділиться між ними порівну.

Нагадаємо, що від жовтня додаткові виплати одержуватимуть пенсіонери віком від 75 років.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: