У січні-вересні 2017 року українськими господарствами виготовлено 1,637 тисяч тонн м’яcа всіх видів, що на 0,2% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому, споживання м’яcних продуктів на душу населення скоротилося на 0,4 кг. Про це повідомляє Економічний дискусійний клуб, передають “Українські Новини“.
- джерело.Експорт м’яcа і м’яcопродуктів за три квартали поточного року склав 268 тис. тонн (плюс 23% до 9 місяців 2016 року), імпорт – 156 тис. тонн (плюс 22%).
Частка м’яcа птиці у загальному обсязі експорту становила 79% (212 тис. тонн, що на 19% більше, ніж роком раніше). Високим попитом українська птиця цього року користувалися в Єгипті, Нідерландах, Іраку.В 2017 році відбулося пожвавлення зовнішньої торгівлі вітчизняною яловичиною і свининою. Основними імпортерами цих видів м’яcа є країни колишнього СРСР – Білорусь, Грузія, Казахстан, Молдова.
У січні-вересні цього року експортовано 42 тис. тонн яловичини, що становить майже 20% від вітчизняного виробництва яловичини.
М’ясний імпорт, як і в попередні періоди, переважно представлений свининою і м’яcом птиці. При цьому, імпорт птиці за 9 місяців поточного року виріс на 38%, свинини – на 11%. Імпортується м’яcна продукція, в основному, з Польщі та Німеччини. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні за 9 місяців цього року склала 10%.
За балансовими розрахунками, за 9 місяців 2017 року, порівняно з відповідним періодом 2016 року, наповнення внутрішнього ринку м’яcом та м’яcопродуктами майже на 2% менше, ніж роком раніше (яловичина – мінус 9%, свинина – “мінус” 2%, наповнюваність м’яcом птиці знаходиться на рівні минулого року). Споживання м’яcа на одну душу населення відстає від торішнього рівня на 0,4 кг і склало в січні-вересні поточного року 35,6 кілограма.