В Україні скасують дозволи цілителям і заборонять рекламу народної медициниМОЗ України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу на заняття народною медициною.

– Якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів, як метод лікування, цього не може визнавати закон і держава. І в жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати, – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Підготовлений законопроект передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття народної медицини. Також він забороняє рекламу народної медицини.

– Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом, як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися, – додала Супрун.

Дотепер українське законодавство визначає народну медицину, як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: