В Україні офіційно запрацювали COVID-сертифікатиВ Україні офіційно запровадили так звані COVID-сертифікати: їх можна отримати в паперовій або цифровій формі.

Пише - джерело.

Кабінет міністрів опублікував відповідну постанову на своєму сайті, передає УНІАН.

Згідно з документом, крім вакцинації, сертифікат буде підтверджувати факт тестування на COVID-19 або одужання від коронавірусу.

COVID-сертифікат буде відображатися у мобільному застосунку «Дія», але можна буде отримати паперову форму, звернувшись до сімейного лікаря. При цьому обидва документи мають однакову юридичну силу.

Яку інформацію буде містити сертифікат

Український COVID-сертифікат буде містити в собі наступну інформацію:

– прізвище, ім’я власника;

– дата народження власника;

– унікальний номер сертифікату;

– кінцева дата терміну дії сертифіката;

– фотографія власника сертифіката.

Кожному COVID-сертифікату присвоюється унікальний електронний ідентифікатор та формується QR-код.

Скільки буде діяти COVID-сертифікат

Сертифікат, який підтверджуватиме завершення курсу вакцинації від коронавірусу, буде діяти протягом 180 днів з моменту введення останньої дози препарату.

Сертифікат, що підтверджує одужання від коронавірусу, діятиме також 180 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19.

Сертифікат з підтвердженням негативного тестування на коронавірусу діятиме 72 години починаючи від години забору матеріалів.

Що цьому передувало

У травні МЗС України розпочало роботу над укладенням двосторонніх угод з визнання національних сертифікатів про вакцинацію для подорожей влітку.

Україна готова укласти такі угоди з усіма зацікавленими країнами до того моменту, як на загальноєвропейському рівні з’явиться єдиний механізм сертифікатів вакцинації.

Першою країною-членом Європейського Союзу, яка визнала українські свідоцтва про повну вакцинацію і відкрила кордони для українців з 11 червня, стала Угорщина.

З 1 липня всі 27 країн-членів Європейського Союзу можуть видавати і використовувати цифрові COVID-сертифікати для спрощення подорожей в період пандемії коронавірусу.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: