У Києві транспортні компанії вже анонсували зростання цін із 8 до 12 грн
Зазначається, що у Києві транспортні компанії вже анонсували зростання цін із 8 до 12 грн.
Назаренко, підприємство якого володіє 13 міськими та міжміськими маршрутами, назвав кілька причин для підвищення ціни на проїзд:
-кількість пасажирів через карантин впала на 40-50%;
-перевізників зобов’язали безкоштовно перевозити додаткових пільговиків;
-маршрутники повинні встановити валідатори для єдиного квитка.
«Ми вели переговори з владою, щоб нам компенсували збитки: перевезення пільгових категорій пасажирів та перший локдаун. Але до цього часу переговори успіхом не увінчалися, – каже Володимир Назаренко. – Також у нас є зобов’язання з оновлення рухомого складу. Ми звернулися до влади, щоб нам перенесли терміни закупівель складу ближче до дати закінчення карантину, але в цьому теж відмовили. Плюс до всього незабаром ми повинні встановити валідатори (пристрій для перевірки проїзних документів, – ред.) для єдиного квитка».
За словами Назаренка, тільки валідатори, коштуватимуть 50-60 тис. грн на один автобус (маршрутку).
В Асоціації перевізників Києва та Київської області впевнені: необхідність підвищення цін дійсно назріла, але порушувати це питання будуть на початку лютого, а це значить, що ціна може вирости не раніше березня.
«У січні це буде фактично робота в збиток, – говорить глава Асоціації Ігор Мойсеєнко. – Частина підприємств знову закриється, возити не буде кого. Протримаємося цей період, підрахуємо збитки, розробимо обґрунтування тарифу. Будемо намагатися не підвищувати ціну. Але якщо підвищувати, то не суттєво, в середньому до 10 грн».
Згідно із законом, організацією пасажирських перевезень займаються органи місцевого самоврядування. Це означає, що ціну на перевезення також мають встановлювати, чи хоча б узгоджувати, в органах місцевої влади.
Де і як підвищують ціни: регіони випереджають столицю
Перевізники Сум ще 10 грудня звернулися до місцевої влади з проханням підняти ціну проїзду на період карантину з 7 до 9 грн. Згідно з обмеженнями, можна возити пасажирів тільки на сидячих місцях, а відповідно – прибуток менше.
У Чернівцях за час карантину ціну встигли підняти двічі. Ще в кінці травня проїзд там подорожчав із 5 грн до 7 грн. А наприкінці жовтня ціну вирішили підвищити вдвічі – до 15, а на деяких маршрутах і до 20 грн. Тоді вже втрутилася мерія і змусила перевізників знизити вартість до 7 грн.
Як повідомлялося, у Києві у першому кварталі 2021 року подорожчання проїзду в громадському транспорті не буде, пообіцяв заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко.
Раніше представники приватних перевізників попередили, що у Києві знову подорожчає проїзд в маршрутках.
Кияни подали петицію, в якій пропонують позбутися маршрутних автобусів на користь муніципального транспорту Києва (автобусів, трамваїв і тролейбусів).