В Німеччині відреагували на звинувачення щодо повільних поставок озброєння Україні. В Міноборони ФРН зазначили, що робота з важким озброєнням, вимагає більше підготовки.
За її словами, Німеччина розраховує допомогати Україні в довгостроковій перспективі. Наразі країна організувала «круговий обмін»: якщо країни ЄС поставляють Україні, наприклад, техніку радянського виробництва, то Німеччина пізніше відновить її запаси.
Водночас, щодо поставок танків західного зразка, то Ламбрехт зазначила, що такі рішення завжди узгоджуються з союзниками.
Наприкінці червня, додала міністр, України вже отримає самохідні гаубиці PzH 2000, а для поставки танків «Гепард», потрібна їх модернізація і курси навчання.
Раніше Німеччина направила в Україну додаткову партію легкого озброєння. Зокрема, Україна отримала 2450 одноразових ручних протитанкових гранатометів RGW-90, 1,6 тис. ручних протитанкових гранатометів DM22 та 3 тис. протитанкових мін DM31.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін передасть Україні систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM – найсучаснішу, що перебуває на озброєнні. Вона здатна відбивати атаки бойових літаків, гелікоптерів, крилатих ракет, реактивну артилерію, безпілотники та захистити цілі міста.
Також Шольц заявив про намір відправити зброю прямо в зону бойових дій в Україні, чого німецький уряд ніколи не робив раніше.
У квітні німецький концерн Rheinmetall офіційно запросив в уряду ФРН дозвіл на продаж Україні 88 танків Leopard 1A5.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Олаф Шольц затримує постачання Україні близько 100 високотехнологічних танків, попри тиск з боку партнерів по коаліції.