Уряд визначив, кого першочергово зараховуватимуть на бюджетні місця у медичних та педагогічних вишах


Кабінет Міністрів України визначив, кого першочергово зараховуватимуть на бюджет у медичних та педагогічних вишах. Вступники, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу, матимуть таку пільгу під час вступної кампанії.

Таке рішення 30 травня ухвалив Кабмін, пише “24 канал“.

Наприкінці 2016 парламент відмінив примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право.

Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості, – заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на засіданні уряду.

Зазначається, що вступникам, які вирішать підписати відповідну угоду, треба буде відпрацювати в сільській місцевості не менше трьох років. На цей період молодим фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення.

Прогнозовану потребу в фахівцях з вищою медичною чи педагогічною освітою в певній місцевості визначатимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть відповідний список до ОДА, де до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод на відпрацювання.

Угоди з переможцями підписуватимуть до 30 травня. У підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю та рівнем вищої освіти.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

В уряді додають, що документ набере чинності 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії 2019.

Джерело.

Читайте також:


Останні новини: