Унікальний випадок в українській медицині: хірурги зшили розірване серцеТаким чином медики врятували життя 55-річного пацієнта.

- джерело.

Жителя Білої Церкви зі скаргами на біль у грудях, задишку й слабкість шпиталізували до місцевої лікарні, де у нього діагностували інфаркт міокарда, пише газета Експрес. Стан хворого погіршувався, артеріальний тиск падав. Новий вердикт лікарів ошелешив: розрив стінки лівого шлуночка серця.

Пацієнта терміново доправили до Києва, у Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова. Операція тривала понад п’ять годин. Успішний результат її — унікальний випадок в українській медицині. Небагато їх описано і в світовій медичній літературі.

“У таких ситуаціях виживає лише один пацієнт із сотні тисяч! — розповідає Сергій Руденко, завідувач відділення Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова. — У 55-річного пацієнта стався розрив стінки лівого шлуночка, але крові витекло небагато — до літра. Хоч спайок між серцем і перикардом (себто місць зростання) не було. Можливо серйозної крововтрати не сталось через те, що серце щільно прилягало до перикарда.

Чоловік спершу потрапив до лікарні в Білій Церкві, на його транспортування до нас знадобилося кілька годин…

Це — дарунок долі, що серце пацієнта не переставало працювати!

Важкість проведення оперативного втручання в таких випадках полягає в тому, що внаслідок гострого інфаркту міокарда серцевий м’яз стає дуже м’яким, його важко зшити, воно просто розповзається під руками.

Утім завдяки чималому досвіду й особливій техніці хірургу вдалось зшити розрив. До того ж пацієнтові вшили шунти, аби серце нормально постачалося кров’ю”.

Кілька тижнів після операції хворий провів у лікарні, нещодавно його виписали. Два місяці ще знадобиться, аби зрослась груднина, до кінця життя потрібно буде вживати ліки для розрідження крові (адже причиною небезпечної ситуації, що сталась, була бляшка в коронарній артерії). Але на якості життя чоловіка пережите ніяк не позначиться, обмежень у фізичних навантаженнях немає, потрібно лише провадити здоровий спосіб життя.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: