Українцям заборонили ставити котли та бойлери, черговий привіт від уряду1 травня набув чинності новий закон про житлово-комунальні послуги

З 1 травня набув чинності закон “Про житлово-комунальні послуги”, яким передбачено ряд малоприємних для українців ноу-хау.

Як виявилося, вищевказаним законом українців обмежили в праві відмовитися від послуг центрального опалення та гарячого водопостачання. Замінити комунальний сервіс на окремий котел або бойлер в окремо взятій квартирі можна буде лише в тому разі, якщо не менше половини мешканців вже відрізали свої апартаменти від загальної труби.

Такі норми містить проект порядку відключення від централізованого опалення та подачі гарячої води. Зокрема, він передбачає право власника квартири відмовитися від зазначених комунальних послуг лише в тому випадку, якщо до моменту запуску закону не менше половини власників житла і нежитлових приміщень вже відмовилися від них.

Але навіть якщо така умова дотримується, мешканцю, який бажає перейти на автономне опалення та нагрівання води, доведеться пройти непросту процедуру.

Заявки на відключення буде збирати влада на місцях. Останні ж повинні будуть розмістити на офіційному сайті повний перелік будинків, в яких вже відключені від централізованих послуг половина і більше квартир. У заяві людині потрібно буде виписати причини відключення, а також вказати альтернативи, якими той має намір замінити комунальну послугу.

У відповідь комісія повинна буде дати рекомендації, як саме можна технічно реалізувати відключення, а також порадити, де і в якому обсязі збирати техумови для підготовки проектної документації. Всі витрати по розробці останньої, ляжуть на плечі ініціатора відключення. А саму процедуру повинні провести в термін до 1 жовтня і за умови, що вона не перешкодить подальшому постачання інших квартир загальноміським опаленням і гарячою водою.

Нагадаємо, у середу, 1 травня, в Україні набув чинності закон “Про житлово-комунальні послуги”, який передбачає нарахування пені за несвоєчасну оплату послуг у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: