Українця в Польщі побили ледь не до смерті: є вирок для одного з винуватцівЄ вирок для одного з винуватців жорстокого побиття українців у місті Владиславово.

Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на puck.naszemiasto.pl, суд в Пуцьку призначив 1 рік умовно з випробувальним терміном на 3 роки поляку Павелу Г., який брав участь у побитті двох братів з України біля нічного клубу.

- джерело.

Крім того, обвинувачений має сплатити 22 тис злотих відшкодування для потерпілих (20 тис для одного з побитих та 2 тис для іншого). Вирок поки що не набрав законної сили.

Таке відносно м’яке покарання суд обґрунтував тим, що винуватець вибачився перед постраждалими та сам запропонував їм компенсацію. Крім того, він розповів поліції про другого нападника, особу якого довго не могли встановити.

Раніше головним підозрюваним у побитті українців вважався поляк Пшемислав Й. Він провів 5 місяців під арештом і потім вийшов під заставу 15 тис злотих. Пізніше прокуратура закрила проти нього справу, оскільки було доведено, і сам потерпілий українець це підтвердив, що той не причетний до злочину.

Нагадаємо, інцидент стався в ніч на 26 серпня 2019 року в місті Владиславово (Поморське воєводство). На той момент 23-річний Микола та його 19-річний брат Владислав перебували біля нічного клубу й розмовляли між собою рідною мовою. За словами свідків, це почули охоронці закладу й почали чіплятися до хлопців, ображати їх нецензурними словами. Після цього на братів накинулися з кулаками.

Спочатку в обличчя їм приснули перцевий газ, потім охоронці почали завдавати братам удари в голову. Побиття продовжилося навіть, коли хлопці вже лежали непритомними на асфальті.

Миколу доставили гелікоптером до лікарні в Гданську, де він 18 днів пролежав у комі. У хлопця діагностували важкі травми, в тому числі набряк мозку й перелом черепа. Він не міг самостійно дихати й підтримувався за допомогою медичної апаратури. На його лікування небайджу з усієї Польщі переказали понад 18 тис зл.

Читайте також:Останні новини: