Українці пом’янули заробітчан, які не повернулися додому: “Поїздка підзаробити є дорогою в один бік”Залишив вагітну дружину й дітей і рушив на заробітки: історія з українського села крає серце

В українському селі поставили пам’ятника тим його жителям, які виїхали на заробітки і так і не змогли повернутися.

Про це розповідає ресурс diaspora.ua на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук”.

Село Колочава на Закарпатті – неймовірна місцина, варта відвідин. На жаль, географічне положення і недостатня розвиненість інфраструктури унеможливлюють короткочасний візит туди людей без машини. Село не лише мальовниче, але й полікультурне – ця місцевість не завжди належала українцям, тому для, наприклад, чехів це село має власну символічну вартість.

Пам'ятник заробітчанам у Колочаві, скріншот відео

Нещодавно в центрі села відкрили новий пам’ятник, який не може не зачепити серця людини. Скульптурна композиція складається з образу чоловіка, який з мішком за плечима йде від вагітної дружини. До ніг чоловіка тулиться донька, на плечах жінки сидить маленький син. Це – сцена прощання чоловіка, який йде на заробітки на Захід. Поруч з композицією розміщено дошку, на якій написано імена жителів села, які померли на заробітках.

“Однією з головних причин еміграції з України протягом всього часу є соціально-економічні чинники. Доволі часто поїздка з метою “підзаробити” є дорогою в один бік”, — нагадують адміністратори ресурсу.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: