Українці можуть платити за неякісний газ: експерт назвав причинуУкраїнці платять за газ, який вимірюється в обсягах (кубометрах), а не в кілоджоулях (за енергетичну цінність), як це відбувається в розвинених країнах.

Інформує - джерело.

Про це глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко заявив UBR. За його словами, “будь-які реформи в сфері газопостачання не можуть бути реалізовані в Україні”, поки продаж газу здійснюватися в кубометрах, а не в кілоджоулях.

“Весь світ продає газ саме в кілоджоулях. Справа в тому, що газ має теплотворність, яка буває різною і залежить від його походження і ступеня очищення. Точно, як і нафта (яка може мати високий вміст сірки або бути “легкою”, з низьким вмістом сірки), газ може мати високий ступінь очищення, а може – низьку. Його спочатку видобувають з піском, відходами”, – пояснює Попенко.

Таким чином, для здійснення тих чи інших побутових потреб (підігріву їжі, води, теплопостачання) може знадобитися більший обсяг погано очищеного газу, ніж якісного, з високим ступенем очищення.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: