Українських заробітчан кличуть на роботу в Чехію: кому заплатять 90 тис. на місяцьУ Чехії відкрили тисячі вакансій для українських заробітчан. Найчастіше заробіток пропонують на кілька місяців, а попит мають електрики, зварювальники та водії. Розмір зарплати доходить до 90 тис. грн.

Пише - джерело.

Це випливає з даних статистики кадрового порталу work.ua. Наприклад, зварнику (MIG, MAG, TIG) у Чехії готові заплатити від 80 до 90 тис. грн. Побажання до кандидата:

віза або паспорт ЄС

вік: від 22 до 60 років

досвід роботи зварювальником від 3-х років

робота напівавтоматичним зварюванням (досвід від двох років)

обов’язкова наявність атестації (сертифікат або диплом зварювальника)

Електрик у Чехії може заробляти 75-85 тис. грн. На роботу беруть українців віком до 55 років. Серед вимог:

досвід роботи від 2 років;

допуск не нижчий від 3-го.

закордонний паспорт.

Водій категорії СЕ в Чехії може заробляти до 73 тис. “Усі процеси відповідають чинним трудовим, санітарно-гігієнічним, безпечним і екологічним нормам, які визначені законодавством Чеської Республіки та ЄС”, – йдеться в оголошенні.

Чому стільки нелегальних мігрантів з України?
За підрахунками Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, близько 5 млн українців змушені працювати за кордоном у різних країнах світу. Приблизно 50-60% із них працюють нелегально. Українці влаштовуються на роботу в інших країнах в обхід закону через низку причин. Насамперед багато хто звик нелегально працювати і в Україні, тому така можливість їх не лякає.

Ще одна причина – міграційне законодавство деяких західних країн, яке забороняє наймати низькокваліфікованих працівників-іноземців. Наприклад, у Німеччині трудову візу не можуть отримати люди, які не знають мови і не мають підтвердженої кваліфікації, а на сезонні роботи можуть претендувати тільки громадяни ЄС. Але німецькі зарплати для українців дуже привабливі. Тому багато людей погоджується їхати в Німеччину без трудової візи і залишатися на нелегальні роботи з усіма наслідками.

Можливий і ще один варіант, коли люди їдуть із трудовою візою, претендують на одну роботу й зарплату, але їм пропонують більше грошей – тільки нелегально. І вони погоджуються, бо заробляти необхідно.

Що загрожує нелегалам?
Неофіційна робота за кордоном має багато ризиків. Передусім варто розуміти, що така людина абсолютно не захищена місцевими законами і не має ніяких прав. Щонайменше їй можуть не заплатити, але це ще не найстрашніше. Як розповідає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, у 2018 році Польщу вразив випадок з українцем. Чоловікові, який нелегально працював на одному з виробництв, стало зле. За наказом керівника підприємства його просто вивезли якомога далі й залишили в лісі вмирати.

Нелегальна робота в Росії має ще більші ризики, ніж у Європі. “Це країна, в якій не поважають права власних громадян, – говорить Воскобойник, – а що вже говорити про права українців, які перебувають нелегально. Це може призвести до того, що в таких людей є ймовірність потрапити в дуже неприємні ситуації, коли їх можуть звинуватити в чому завгодно. Не забуваймо, що між нашими країнами йде війна”.

Загалом, якщо нелегала зловлять, країна може вдатися до таких заходів, як штраф (у Європі це кілька тисяч євро) і екстрадиція. Крім того, людині, яка порушила умови митного режиму, заборонять в’їзд у країну на 3-5 років. Після зняття заборони у візі, навіть туристичній, можуть продовжити відмовляти.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: