Кількість українців, що працюють на аутсорсингу, зросла на 30%, а їх доходи – на 36%
Рейтинг заснований на даних 300 000 фрілансерів і працюючих на аутсорсингу фахівців, які користуються послугами компанії.
Топ-10 виглядає так:
1. США (зростання – 78%);
2. Великобританія (59%);
3. Бразилія (48%);
4. Пакистан (47%);
5. Україна (36%);
6. Філіппіни (35%);
7. Індія (29%);
8. Бангладеш (27%);
9. Росія (20%);
10. Сербія (19%).
За даними Payoneer, кількість українців, які працюють на аутсорсингу, в порівнянні з другим кварталом минулого року зросла на 30%.
Індекс Global Gig Economy від платіжної платформи Payoneer свідчить, що доходи українських фрілансерів виросли на 36%.
Як пише Forbes із посиланням на представника Payoneer, зростанню фрілансу в Україні сприяє “особливий режим оподаткування для IT-аутсорсу і продуктових компаній, який позбавляє їх ПДВ, а також допомагає наймати фрілансерів без прибуткового податку в якості субпідрядників”. Цьому також сприяє спрощення контролю обміну валют для такого роду компаній.
“На деяких ринках, таких як Україна та Індія, деякі фрілансери підходять до сфери з позиції підприємця, віддаючи свої проекти на фактичне виконання дешевим підрядникам в інших країнах”, – зазначає видання.
На більш зрілих ринках – США і Великобританія – компанії, коли співпрацюють з фрілансерами, хочуть знизити свої ризики, саме тому фріланс продовжує зростати дуже швидкими темпами, сказав виданню Еял Молдаван, генеральний менеджер Payoneer.