У Маріуполі намагаються зам’яти скандал із лікаркою, яка назвала українського військового вбивцею: нові деталіЛікарка з Маріуполя, яка образила дружину українського військового, пішла у відпустку за свій рахунок. Керівництво медичного закладу попросило вибачення в дівчини, однак своєї провини медикиня так і не визнає. У самому медичному закладі хочуть все звести до звичайного мовного конфлікту.

Повідомляє - джерело.

Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

“Мені говорили, щоб я їхала до себе”

Про те, що в Маріуполі сімейна лікарка амбулаторії №8 Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Лідія Бондарук назвала жінку військового, який зараз зі зброєю в руках захищає Україну на передовій, “дружиною вбивці”, повідомила ветеран АТО Олена Білозерська.

Нам вдалося зв’язатися з Ольгою Є., яка розповіла, що того дня вирушила в амбулаторію за направленням.

Лікарка, яка образила дружину військового

“Оскільки моя сімейна лікарка пішла, то мене записали до Лідії Бондарук. Я підійшла до віконечка і попросила виписати мені направлення. Однак медикиня заявила: “Говоріть зі мною російською”. Я їй пояснила, що ні, я розмовляю українською, а вона може говорити тією мовою, якою хоче. Вона з медсестрою відійшли, мабуть, готувати направлення. А коли вони повернулися, я почула фразу, сказану в мою адресу: “Так, це дружина вбивці”. Я ще перепитала, мовляв, це мене стосується? Лікарка сказала, що ні, я не вам кажу”, – описує події Ольга.

Дівчина каже, що в Маріуполі живе вже більш ніж три роки, і не раз стикалася з негативним ставленням до себе.

“Мені деякі лікарі, до яких я приходила на прийом із маленькою дитиною, вже говорили схоже. Дитячий невропатолог на мою українську відповів, мовляв, не розмовляйте зі мною цією мовою. Дитячий кардіолог і зовсім сказав: “Навіщо ви приїхали сюди воювати, їдьте на свою західну Україну, ви тут вбиваєте”. Тому я відразу зрозуміла, що мала на увазі Бондарук. Оскільки вона лікар і має доступ до всіх особистих даних, звідки я знаю, що ще їй спаде на думку. Я звернулася в СБУ, в департамент охорони здоров’я міської ради Маріуполя”, – каже Ольга.

Дружина військового в Маріуполі часто чує образливі слова на свою адресу

Керівництво лікарні попросило вибачення

Після надання розголосу ситуації дівчині передзвонила директорка ЦПМСП №5 разом із лікаркою і попросили вибачення. “Однак вони так і сказали, що таких слів медикиня не говорила”, – уточнює Ольга.

Директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Маріуполя Ольга Генова також написала вибачення під постом Білозерської.

“Я як директор комунального підприємства “Центр первинної медико-соціальної допомоги №5″ Ольга Генова і лікар-терапевт амбулаторії №8 Лідія Бондарук просимо публічні вибачення за непорозуміння і неправильно трактовані слова під час амбулаторного прийому пацієнтки. Також просимо вибачення у всіх захисників України. На час розслідування Лідію Андріївну усунено від виконання службових обов’язків”, – повідомила директорка.

Директорка медзакладу уже перепросила публічно

Усе хочуть звести до мовного конфлікту

Однак у телефонній розмові з OBOZREVATEL Ольга Генова уточнила, що розслідування триває. Але лікарка пішла у відпустку за свій рахунок: “Їй потрібно відновитися емоційно. Зараз куди не повернись, всюди про неї пишуть, всюди її фото. Людині близько 60 років, їй треба пережити свій емоційний стан. І дарма воно для неї не пройде”.

Генова запевняє, що слова про те, що Оля – дружина вбивці, взагалі не звучали. Нібито це підтверджує і медсестра, яка була поруч.

“Але ми не стали все це роздувати, говорити й доводити, що пацієнтка вигадала, ми не будемо. Ми просто перепросили за незручності на прийомі. І медсестра, і лікарка говорять, що такого не говорили. Я там не була присутня і не знаю. Що стосується української мови, то розумієте, коли йде прийом, там багато народу, ми не встигаємо, нам простіше говорити російською мовою. Але весь документообіг ми ведемо державною мовою. І намагаємося пацієнтам, які звертаються українською мовою, теж відповідати українською”, – говорить Генова.

Ольга каже, що конфлікт не мовний

Однак Ольга підкреслює, що в медичному закладі все хочуть звести просто до мовного конфлікту. Насправді тут справа не в мові, а в ставленні до рідних військових.

“Знаєте, мій сусід мене і “бандерівкою” називає. А одного разу я в під’їзд не пустила агітаторів від ОПЗЖ, так мене назвали “фашисткою”. Тож тут таке теж відбувається, тому залишати все це просто так я не збираюся”, – каже Ольга.

Сподіваємося, що керівництво Маріуполя і правоохоронці також не залишать інцидент без уваги і не зведуть його до звичайного мовного конфлікту. Адже Маріуполь місто військове, розташоване в безпосередній близькості до фронту, і такі слова від лікаря викликають настороженість.

Читайте також:Останні новини: