Тисячам українців заборонили залишати країну: список причин, за якими вас можуть розвернути на кордоніБагато людей навіть не здогадуються про обмеження

4780 громадян України не випустили за кордон у минулому році, про що повідомляє Хвиля. Партнер юридичної компанії Пролігалс Роман Саєнко з цього приводу розповів: “Найпоширеніша причина для обмеження виїзду — ухилення людини від виконання зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням. До таких ситуацій належать борги з аліментів, податкові борги, прострочені кредити і т. д.”.

Адвокат Олег Простибоженко у своєму коментарі зазначив: “Люди не завжди знають про свій обов’язок. Наприклад, справи про аліменти можуть розглядатися рік, а аліменти присуджуватися з моменту звернення до суду. Тобто людина може не знати про справу, а потім їй повідомляють, що вона вже має велику суму. Також буває, що боржник сплачує готівкою без розписки, а потім дружина каже, що ніяких аліментів не було”.

Критерії, які впливають на виїзд за кордон можна завжди вивчити в Опендатабот. Для цього потрібно буде ввести свій ІПН та перевірити, чи немає вас у переліку боржників за аліментами, податкових боргах або серед осіб, які перебувають у розшуку.

Раніше ми вже писали про те, що відтепер українцям доведеться заплатити більше, щоб отримати новий паспорт у вигляді ID-карт. Зміни торкнуться і закордонних паспортів. Уряд підтримав ідею Державної міграційної служби України підвищити тарифи на послуги з видачі закордонних паспортів та ID-карт.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: