Стало відомо, як оформити субсидію у разі постійного проживання за кордоном

Якщо один із зареєстрованих у домогосподарстві член родини постійно проживає за кордоном, для оформлення субсидії в Україні він має сплатити єдиний соціальний внесок і задекларувати свій дохід за кордоном. Про це йдеться в роз’ясненні на сайті Тeplo.gov.ua.

Як наголосили в роз’ясненні, право оформити субсидію поширюється не на всіх зареєстрованих, а лише фактично проживаючих, не застосовується до тих, хто перебуває за кордоном більш ніж 60 днів — за винятком якщо це навчання або лікування.

Тому таким особам для оформлення субсидії домогосподарству, де вони прописані, потрібно сплатити ЄСВ та задекларувати свій дохід за кордоном.

Водночас є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням перелік країн, з якими в України є угоди в сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування.

Якщо ж такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, причому між країною його перебування і Україною є угоди в сфері соцзабезпечення, субсидію домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: