Штам “Омікрон” стрімко поширюється світом, вражаючи і тих, хто вже потерпав раніше від цієї недуги, і тих, хто провакцинувався. Науковці спостерігають за пандемією та повідомляють про особливості перебігу хвороби у різних груп населення.
Як інформує “Molbuk”, науковці порівняли статистику госпіталізацій серед вакцинованих і невакцинованих пацієнтів з COVID-штамом “Омікрон”.
Дані опублікував Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Так, відповідні дані зібрали в системі COVID-NET із понад 250 закладів невідкладної допомоги у 14 штатах.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Якими були результати
Зокрема, невакциновані люди віком 50 – 64 років потрапляли в лікарню у 46 разів частіше, ніж ті, хто отримав три дози вакцини.
До того ж госпіталізацій було у 52 рази більше серед нещеплених людей віком 65+.Також вчені знайшли різницю між показниками госпіталізації серед вакцинованих 2 дозами й зовсім не вакцинованих людей у різних вікових групах.
Загалом зафіксували:
у 16 разів більше серед невакцинованих дорослих віком від 18 років;у 8 разів більше серед невакцинованих підлітків віком 12 – 17 років;
у 12 разів більше серед нещеплених дорослих до 49 років;
у 18 разів більше у невакцинованих дорослих віком 50 – 64 років;
у 18 разів більше серед невакцинованих дорослих віком 65+.За словами дослідників, повна вакцинація у поєднанні з бустерним щепленням забезпечує 98% захисту від потрапляння у лікарню з “Омікроном”.
Тому науковці закликають усіх людей вакцинуватися від коронавірусу.Зазначимо, що новий штам має менший інкубаційний період, що в середньому триває три доби. Але ризик повторного зараження “Омікроном” вп’ятеро вищий, ніж у “Дельти”.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Основні симптоми штаму “Омікрон”:
нежить;
головний біль;
лихоманка;
втома;
чхання;
біль у горлі;
кашель;
хриплий голос;
озноб чи тремтіння;
втрата нюху або смаку.