“Шансів уникнути зiткнeння не було”: український блогер провів математичний аналіз ДTП у ХарковіУкраїнський блогер Євген Соловйов провів математичний аналіз жaхлuвoї ДTП у Харкові і зробив висновок, що у водія Volkswagen Touareg, який проходить як свiдок у справі, не було шансів уникнути зіткнeння з Lexus.

- джерело.

Відповідну аналітику опублікувало видання “Віче“.

Підрахунки він проводив на основі відео з місця ДTП. На 4-й секунді відео “Лексус” проїжджає повз Дитячий світ, на 11-й секунді він вже в кінці площі Конституції.

Відстань між цими точками – 230 м. 230м÷7~33 м/сек. або майже 120 км на годину. – з такою середньою швидкістю “Лексус” перетнув площу Конституції.

Свідки стверджують, що до моменту зiткнeння “Лексус” прискорився (тобто міг розігнатися і до 130-140 км на годину).

Другий шматок (починається з 12-ї секунди). Виїжджаючи на площу з 2-ї смуги Бурсацького узвозу, “Фольксваген Туарег” злегка повертає вліво, приблизно на 10 градусів, оскільки в’їзд на провулок Мечникова розташований трохи лівіше смуги руху.

Це означає, що “Лексус” і “Фольксваген” зiткнулиcя не строго за перпендикулярною лінією, а під кутом 80 градусів (“Лексус” під’їжджав під цим кутом із задньої напівсфери стосовно вектора руху Фольксвагена).

При цьому видно, що за останню секунду перед aвaрiєю (на відео це проміжок між 18-ю і 19-ю секундами) “Фольксваген” подолав відстань, трохи більше, ніж два свої корпуси, тобто приблизно 10 м, що відповідає швидкості 36 км на годину.

Блогер оцінив можливості водія “Фольксвагена” побачити “Лексус” за секунду до зiткнeння.

“Будуємо трикутник, де точка С – місце зіткнення, точка А – місцезнаходження “Лексуса” за секунду до зiткнeння (АС = 33 м), точка В – місцезнаходження “Туарега” за секунду до aвaрiї (ВС = 10 м). З огляду на поворот “Фольксвагена”, кут АСВ = 80 градусів. Нам потрібно знайти величину кута АВС – так ми дізнаємося, куди повинен був дивитися (під яким кутом до напрямку свого руху) водій “Фольксвагена”, щоб помітити “Лексус” хоча б за секунду до зiткнeння”, – зазначає блогер.

Скориставшись теоремою косинусів, він знайшов:

Відстань ВС = 32,8 м. Величина кута АВС = 82,5 градуса, тобто майже під прямим кутом стосовно напрямку руху, і явно за межами огляду через лобове скло (тільки через бічне).

“Ну а далі – робіть висновки. Особливо водії. Наскільки можливо під час їзди (наголошую – під час руху, а не перед його початком) вертіти головою вправо-вліво на 80-90 градусів, і не дивитися на дорогу перед собою. А якщо б в цей час на червоне світло замість “Лексуса” справа на пішохідний перехід спереду (на Мечникова) вискочив пішохід?” – пише Соловйов.

За словами блогера, аргумент, що “Лексус” був помічений іншими водіями (які їхали за “Фольксвагеном”), не приймається. Вони перебували приблизно на 10-15 м ззаду “Фольксвагена” і, відповідно, за секунду до aвaрiї “Лексус” цілком потрапляв у їхній сектор огляду (під кутом приблизно 50-60 градусів). У момент початку руху “Фольксвагена” (приблизно 3,5 секунди до зіткнення) “Лексус” перебував приблизно за 115-120 м від перехрестя (йому вже горів жовтий, і ніяких підстав вважати, що його водій, не зменшуючи швидкості, захоче проскочити на червоний, не було).


Читайте також:


Залишити коментар: