Росія звозить артилерію до кордону з Чернігівською областю: фотоРосійському артилерійському полку на кордоні з Україною та Білоруссю надіслали на озброєння 10 нових самохідних гаубиць 2С33 “Мста-СМ2”. Мовиться про 856 артилерійський полк, розташований у Почепі Брянської області – менш як за 60 кілометрів від Чернігівської та Сумської областей.

Нова зброя дозволить знищувати ворожі (українські або білоруські) артилерії, засоби протиповітряної оборони та важку техніку,пояснює Міноборони Росії.

Втім це вже не перше таке надходження до 856-го полку, пише Український мілітарний портал. У січні 2020 року він вже отримав 15 нових гаубиць САУ “Мста-С”.

Крім того, Росія постійно звозить нові та нові артилерійські системи до Почепа, починаючи з 2016 року. Тоді у розпал російсько-української війни артилерійський полк передислокували від кордону з Норвегією до українського кордону.

Артилерійська установка 2С33 “Мста-СМ2”

Самохідні артилерійська установка російського виробництва – модернізована “Мста-С”. Вона активно застосовується у російсько-українській війні. Фактично, це єдина війна, де її наразі застосовували.

До слова, такі установки використовує й українська армія. У неї на озброєнні є понад 30 таких. Для порівняння у Росії – понад 600. Також цю зброю застосовують Азербайджан, Білорусь, Венесуела, Грузія та Ефіопія.

Повний боєкомплект гаубиці – 50 нарізних набоїв калібру 152 міліметри. Дальність стрільби – від 6,5 до 29 кілометрів. Тобто одна така з відстані у 20-25 кілометрів може накрити вогнем невеличке село.

Що відомо про 856 артилерійський полк Росії?Повна назва – 856 гвардійський самохідно-артилерійський Кобринський Червонопрапорний ордена Богдана Хмельницького полк. До 1997 року здійснював бойове прикриття кордону з Норвегією.

Тоді його розформували, а відновили вже у ході російсько-української війни у 2016 році. Він одразу ж був передислокований у Брянську область – поблизу українського кордону.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: