Польща дозволила занижувати зарплати сезонним робітникам: стало відомо, що чекає українцівУ Польщі набирає чинності новий закон про надання допомоги в зборі врожаю, який вводить новий тип трудового договору.

Відповідний законодавчий документ”Про допомогу в зборі врожаю”дозволяє роботодавцю самостійно встановлювати найманим працівникам заробітну плату, в тому числі і платити нижче встановленого законом мінімуму, повідомляє UBR .

На сьогоднішній день мінімальний оклад в Польщі становить 13,7 злотих / брутто (100,5 гривень) за годину або 2,1 тис. Злотих / брутто (15,4 тис. Гривень) на місяць.

“Слід очікувати епізодичних занижень – більшість буде боятися сильно зменшувати ставку, оскільки такий дозвіл на роботу не узгодять. Розмір винагороди є одним з елементів дозволу на роботу”, – зазначив директор компанії “Еном Консалтинг” Григорій Мельник.

За його словами, багато також залежить і від самих найманих працівників.

“Якщо захочуть “грати” в конверти, то про соцзахист можна забути”, – резюмував Мельник.

Нагадаємо, що за даними Міжнародної організації праці, 47,9% заробітчан працює без дозволу. Трудові мігранти не платять податки і позбавляються права отримувати пенсію. Також вони не можуть претендувати на гарантований пакет соціальної допомоги

Джерело.

Читайте також:Останні новини: