Половина угорців, болгар і словаків досі не вважають Росію першочергово винною у війніПоки одні країни визнають дії Росії в Україні геноцидом, в інших місцеве населення не бачить провини Володимира Путіна у війні. Найбільші показники – близько 50% – в Угорщині, Словаччині та Болгарії.

Пише - джерело.

Згідно з опитуваннями братиславського аналітичного центру GLOBSEC, близько половини респондентів серед угорців, словаків та болгар не покладають першочергову провину за вторгнення на Росію.

ТИМ ЧАСОМ Віцепрезидентка Європарламенту закликала позбавити Угорщину права голосу в ЄС

Опитування було повністю присвячене Україні
GLOBSEC регулярно проводить дослідження в 9 країнах Центральної та Східної Європи. Наприкінці березня та у квітні опитування було присвячене війні Росії в Україні. Одним з запитань було: хто відповідальний за війну?

Лише половина опитаних назвали Росію винною
Результати шокують: лише 51% словаків, 50% болгар і 48% угорців поклали відповідальність за агресію на Росію.

Цікаво, що наступною за кількістю людей з такою дивною позицією, є Латвія. Тут провину Кремля бачить 61% громадян.

Зверніть увагу! 28% словаків, 26% болгар, а також 18% угорців впевнені, що це Захід спровокував Росію.
Позиція 18% угорського населення неабияк потішила б російських пропагандистів. Адже ці респонденти впевнені, що винувата Україна, яка начебто “пригнічує російськомовних”.

Такі наративи були присутні і до війни
Дослідники кажуть: ситуація – прогнозована, адже ці наративи були присутні в країнах і до початку повномасштабної війни. Ще в січні 44% словаків вважали, що напруження в Україні спровоковане західними країнами.

Викривлене уявлення певних верств населення про події в Україні, у поєднанні з потенційними економічними труднощами, може залишити ці групи потенційними мішенями для популістських лідерів,
– підсумовують в GLOBSEC.

Угорщина була на чолі групи противників нафтового ембарго
Саме Угорщина була лідером серед противників введення ембарго на російську нафту.
В результаті в 6 пакеті санкцій пішли на поступки і ембарго є лише частковим.
Угорщина та Словаччина, а також Болгарія скористалась винятками, які запропонував Брюссель.
Позицію Будапешта розкритикувала віцепрезидентка Європарламенту Катаріна Барлі, яка навіть запропонували позбавити Угорщину права голосу в ЄС. Також подібну думку висловив і віцеканцлер Німеччини Роберт Габек.

Читайте також:Залишити коментар:


Останні новини: