Подорожчала оренда квартир: назвали причини


Оренда квартир подорожчала на 15% завдяки зростанню комунальних тарифів. Як тільки газ, опалення, електрика ще подорожчають, оренда знову підвищиться, розповів Gazeta.ua експерт із нерухомості Сергій Костецький.

“Сьогодні орендувати найдешевшу однокімнатку можна за 5 тисяч гривень без комунальних послуг. Найчастіше українці орендують квартири вартістю 6-8 тисяч гривень на місяць”, – пояснює Сергій Костецький.

Останні 1,5-2 роки ситуація на ринку оренди житла стабільна. Квартир вистачає. Попит теж високий.

“Люди орендують те, на що вистачає грошей. Зрозуміло, що найбільший попит на одно- та двокімнатні квартири. Рідше знімають трикімнатне житло. Водночас орендарі перестали змінювати багатокімнатні квартири на однокімнатні. Раніше це робили, щоб зекономити на комунальних”, – каже експерт.

В оренду активно здають смарт-квартири – нерухомість невеликої площі в межах 25 кв м.

“Такі квартири пропонують на будь-який смак – з технікою чи без, з ремонтом і без нього. Від цього безпосередньо залежить вартість оренди. Невеликі квартири знімають студенти, пари, молоді сім’ї. Родини з дітьми орендують більше житло”, – резюмує Сергій Костецький.

За рік оренда будинку в передмісті столиці подорожчала на 15%. Зняти дачу на літо у середньому коштує близько 14 тис. грн. Найбільшим попитом користується житло за 4-6 тис. грн. Це класичні дачі зі світлом і газом, але без каналізації.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: