“Пальці диявола”: Поблизу Франківська ростуть рідкісні гриби (фото)“Пальці диявола”: Поблизу Франківська ростуть рідкісні гриби (фото)

- джерело.

В соцмережі Фейсбук Алла Шелепюк розповіла про незвичні гриби, на які натрапила у лісі поблизу Франківська. Жінка опублікували світлини та просила допомогти розпізнати незвичайні знахідки:

Сьогодні в лісі біля Франківська побачила дуже цікаві гриби. Ростуть в одному місці, розмір приблизно від 5 до 20 см. На другому фото видно кульку, з якої ростуть ці рослини. Любителі та знавці природи з нашої групи вже надавали цікаву інформацію щодо незвичних рослин нашого краю. Можливо, хтось знає, що це таке?

Як виявилося, жінка натрапила на квітохвісник Арчера – гриб родини веселкові (Phallaceae). Корінний вид у материковій Австралії й Тасманії, а в Європі й Північній Америці він інтродукований.

У мовах країн, де росте цей гриб, його назва асоціюється з восьминогом (англ. Octopus Stinkhorn), каракатицею (нім. Tintenfischpilz, нід. inktviszwam) або ж із квіткою (чеськ. květnatec, пол. kwiatowiec, рос. цветохвостник). Гриб трапляється в західній Україні. Занесено до Червоної книги України.

В народі його ще називають сатанинським грибом або “пальці диявола”.

Читайте також:


Залишити коментар:


Останні новини: