Озвучено дві дати: коли в Україні можуть відбутися дострокові парламентські вибориКінцева дата залежить від дня офіційної публікації відповідного указу.

Дострокові вибори до Верховної Ради в Україні відбудуться 14 або 21 липня – залежно від дня офіційної публікації указу Президента Володимира Зеленського.

Про це заявив колишній голова комітету виборців України нардеп Олександр Черненко (БПП), передає «Страна».

«Якщо президентський указ про розпуск Ради буде до середи, 22 травня, включно опублікований, то дострокові вибори відбудуться 14 липня, якщо після середи – 21 липня», – сказав Черненко.

Як писав «Вголос», консультації про розпуск Ради призначено на 10 ранку 21 травня. Це може свідчити про те, що указ про розпуск нинішнього складу Парламенту очікують саме у вівторок, а його офіційного оприлюднення та набрання чинності – у середу, 22 травня.

За статтею 90 Конституції України, рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України приймається Президентом України після консультацій із головою Верховної Ради України, його заступниками та головами депутатських фракцій у ВРУ.

Отже, офіційний розпуск Ради можливий після консультацій. Від його дати повинні бути відраховані 60 днів, протягом яких повинні відбутися перевибори Парламенту України. Ці 60 днів закінчуються опівночі 21 липня.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: