Небезпечна медицина: 8-річного школяра вразило струмом під час лікування зубів (відео)

Мати школяра у Дніпрі звинувачує стоматологічну поліклініку у небезпечних процедурах.

Після електрофорезу її 8-річний син Гліб поскаржився на опік руки від електроду, йдеться у сюжеті “ТСН.19:30”.

Це була шоста процедура та перша з такими наслідками. “Шок! Як дитині це випалювалося! Жодній мамі, жодній дитині я не можу цього побажати”, – каже Юлія Липська.

Медики показують, як працює електрофорез: одні електроди накладаються на руку, інші з розчином – на щелепу. 15-хвилинна процедура зі зміцнення емалі цілком звичайна – у міській стоматологічній поліклініці її отримують щодня десятки дітлахів. Медсестра працює зо чверть століття та запевняє, що робила все, як слід.

“Я в нього запитувала про самопочуття. Він відповідав: я нормально почуваюся, в мене нічого не болить”, – каже вона.

Частково це підтверджує і хлопчик.

“Просто трохи пощипувало – і все. А от потім під кінець уже вдарило струмом. Я спокійно пішов, я трохи сором’язливий хлопчик, і не можу ось просто так говорити. Мене спитали – на той момент мені вже було нормально”, – каже пацієнт Гліб Липський.

На біль у руці хлопчик поскаржився батьку лише тоді, коли вони пішли з поліклініки.

“Через півгодини прийшов батько і почав скаржитися. Я кажу: покажіть свою дитину. Він каже: його немає, він на спортивному тренуванні”, – розводить руками медсестра Наталя Сердюк. Її підтримує головний лікар: “Ви розумієте, що таке опік? Це біль неймовірний – дитина б не терпіла”.

Врешті, за кілька годин дитину привели на огляд, медсестра порадила обробити рани пінкою від опіків. Вона вже отримала догану, що не повідомила лікаря про інцидент, її відсторонили від роботи на час службового розслідування. Нині з’ясовують, що ж могло статися. Серед версій медиків – у дитини під час процедури був малюнок на руці.

“Якийсь випадок алергічної реакції. Можливо, витирали оце тату. Може, реакція з цим електрофорезом з калієм і хною – я не знаю, який там був малюнок”, – каже керівник поліклініки Тетяна Демішева.

Медики переконують, що удар струмом неможливий і демонструють документи, що апарат пройшов усі перевірки, одну позапланово – щойно після інциденту.

Водночас, лікарі визнають, цьому апарату 36 років. Оновлення обладнання для комунальних поліклінік тепер домагається мама хлопчика. “Щоб звернули увагу, що наших діток лікують просто на жахливому обладнанні! Якими б не були професіоналами лікарі, з таким обладнанням вони будуть калічити наших дітей”, – вважає Юлія Липська. Писати скарги на медиків батьки школяра не збираються, бо претензій до них не мають. Але поки не замінять обладнання, сина на процедури до поліклініки не приведуть.

Джерело.

Читайте також: