Нардепи від партії Петра Порошенка ходили Верховною Радою та переконували партію “Голос” не голосувати за подання на Ярослава Дубневича.
Депутати від Порошенка намагалися вплинути на фракцію “Голос”, щоб вони не голосували за згоду на арешт Ярослава Дубневича.
Так, прямо в сесійній залі депутати Артур Герасимов і Ірина Геращенко обробляли депутатів від “Голосу”, переконуючи їх не давати санкцію на арешт Дубневича. Після того, як “Голос” підтримав арешт Дубневича, деякі депутати від Порошенка їх зафукали.
У баченні блоку Порошенка, вони чомусь мають моральне право вказувати і впливати на позицію фракції “Голос”, тому голосування за арешт Дубневича має охолодити запал соратників екс-президента.
У минулому скликанні Дубневич, будучи членом підгрупи УДАР, входив до фракції Блоку Порошенко – як і Герасимов, і Геращенко. У цьому скликанні Дубневич вступив в групу Палиці-Коломойського “За майбутнє”.
Сподіваюся, наступним подання на арешт в Раду прийде від Руслана Рябошапки на кого-то з депутатів Європейської Солідарності. Тим більше, що ходять чутки про близьке закінчення документування одного з можливих злочинів екс-президента Порошенко.
Лещенко наголосив, що Ірина Геращенко та Артур Герасимов ходили Верховною Радою та переконували партію “Голос” не підтримувати подання на Дубневича. Проте у партії Вакарчука все ж за це проголосували, окрім того, як зазначають джерела у Раді, Геращенко ледь не ридала, коли побачила, що їхні з Герасимовим старання пішли на нівець.
«Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повідомив про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), народному депутату України дев’ятого скликання», — йдеться у повідомленні.
За версією слідства, Дубневич лобіював виділення грошових коштів з бюджету «Укрзалізниці» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них і комплектів роздільного скріплення, згідно з матеріалами експертизи, становили понад 93 млн грн.