На накопичувальні пенсії піде частина ЄСВ і ПДФО.
Накопичувальна пенсія: коли система може з’явитися в Україні та який досвід має Польща
накопичувальну систему буде перераховуватися по 2%.
Про це повідомила очільниця комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в коментарі LIGA.net.
За її словами, система буде працювати через спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців. Вона уточнила, що з головою Нацбанку Кирилом Шевченком є домовленість, за якою до другого рівня накопичувальних пенсій мають допустити банки й банківські депозити та, імовірно, страхові компанії.
Також Третьякова розповіла, що оновлений текст відповідного законопроєкту, який регулює накопичувальні пенсії, вже надійшов від Мінсоцполітики. Наразі чекають на висновок Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також НБУ. За прогнозами нардепки, законопроєкт можуть внести до Ради для розгляду в першому читанні до кінця лютого.
“До закінчення п’ятої сесії законопроєкт приймуть в цілому. Шанси є”, – сказала очільниця комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Також вона уточнила, що відповідна ініціатива була одним із компромісних рішень, яке було ухвалено для уникнення підвищення навантаження на бізнес.
До слова, у Мінсоцполітики вже прогнозують, що через 10 років нові пенсіонери в Україні отримуватимуть пенсію у понад 6 тис. грн. А от середній розмір пенсій нинішніх пенсіонерів через 10 років становитиме 4184 грн.
Зауважимо, що нині в Україні діє солідарна система — відрахування до всіх необхідних фондів здійснює роботодавець. А в накопичувальній системі, яку сподіваються запровадити від 2021 року, кожен платить за себе сам, зі своєї зарплатні. Після досягнення пенсійного віку люди зможуть отримати ці гроші або одразу, або частинами.