Все частіше причиною відсутності світла у наших оселях стають не тільки графіки погодинних чи аварійних вимкнень, але й неправильна споживацька поведінка після відновлення електропостачання.
Як правило, коли подають світло, споживачі намагаються відразу ввімкнути всі електроприлади. Це і спричиняє масові аварійні випадки у мережі, йдеться в повідомленні АТ “Прикарпаттяобленерго”.
Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях та розподільчих пунктах. Все частіше через перевантаження електромереж виходять з ладу лічильники в домівках споживачів, а загоряння створює потенційну небезпеку для життя, зазначають енергетики.
Наразі 80% виїздів аварійних бригад пов’язані з ліквідацією вимкнень внаслідок перевантаження мереж. Тільки за минулий тиждень оперативно-виїзним бригадам філії «Центральна» довелося ліквідувати 89 аварійних випадків. Лише в день доводиться здійснювати заміну 6-10 запобіжників та інших складників енергообладнання, які виходять з ладу через пікове навантаження на мережу внаслідок одночасного увімкнення споживачами усіх електроприладів в перші хвилини відновлення енергопостачання.
Час відновлювальних робіт, залежно від складності у кожному окремому випадку, може тривати і до 12 годин. Є ще проблема і з запчастинами, які виходять з ладу. Їхні запаси на складах закінчуються, а нові замовлення доводиться чекати тижнями, зважаючи, що більшість виробників географічно знаходяться в областях, де ведуться бої.
Тож вихід один — штучно не створювати аварійних ситуацій. Для цього енергетики радять дотримуватися простих правил:
На час стабілізаційного відключення електроенергії ВИМИКАТИ З РОЗЕТКИ всі енергомісткі прилади (пральні машини, електрочайники, бойлери, електроплитки тощо).
ВИМИКАТИ СВІТЛО в приміщеннях, якими не користуєтеся.
З появою світла НЕ ВМИКАТИ ОДНОЧАСНО всі енергомісткі прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористались одним – вимкнули, під’єднали інший.
Якщо енергомісткі прилади мають таймер, то варто скористатися цим. ЗАПРОГРАМУЙТЕ їх включення в роботу в нічний час з 0:00 до 6:00.
ВМИКАТИ електродвигуни та помпові станції ЧЕРЕЗ 20-30 ХВИЛИН після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску.
УТРИМУВАТИСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ зовнішнього освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.