На 400 гривень! На українців чекає справжній сюрприз у платіжках


Платіжки з новими сумами до оплати жителі столиці отримають вже наступного тижня.

Кияни менше заплатять за тепло і гарячу воду. У мерії підвели підсумки за грудень. Згідно постанови Кабміну, що стала чинною, вартість тепла і гарячої води, які отримуються від природного газу, в будинках киян повинна знизитися на 22-23%.

Платіжки з новими сумами до оплати жителі Києва отримають вже наступного тижня.

- джерело.

Комунальники нагадали, що підставою для перерахунку стала постанова Кабміну від 24 грудня, яка передбачає зміну розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води у зв’язку зі зміною ціни природного газу, який використовується для виробництва теплової енергії для опалення і гарячої води.

“При цьому тариф на тепло і гаряче водопостачання залишився без змін. Постанова Кабміну дозволяє без змін тарифу і його структури вносити коректування в платіжках за нарахування до сплати. В середньому кияни заплатять на 300-400 гривень менше з кожного особового рахунку. Така знижка буде тільки для будинків, яким гарячу воду і тепло поставляє КП “Київтеплоенерго”, а це більше 90% споживачів столиці. Тільки частина Дарницького та Дніпровського районів цю знижку не отримають, оскільки дані послуги їм надають від ТЕЦ, яка працює на вугіллі”, – пояснили сайту “Сьогодні” в КМДА.

Цифри в платіжках залежать від погоди і середньодобової температури повітря. Погода в грудні не була теплішою, ніж в листопаді місяці, тому не варто очікувати, що платіжки будуть сильно відрізнятися від тих, які споживачі отримали в листопаді.

Також важливо розуміти скільки тепла споживає весь будинок. Якщо будівля обладнана будинковим лічильником, то така вартість і буде представлена до оплати. До слова, будинковими лічильниками обладнані 90% київських будинків. Наприклад, будинки, які знаходяться в підпорядкуванні ОСББ, дуже суворо стежать за тим, як підготовлено будівлю до зими, вони застосовують енергозберігаючі технології, будівлі обладнані тепловими пунктами і рівень споживання тепла і гарячої води у них значно нижчий, ніж у інших споживачів.

“Ми поки нових платіжок не отримували. Але якщо платити доведеться на 400 гривень менше, то це дуже добре, оскільки кожна копійка на рахунку. Водночас нам не зрозуміло, чому так сильно гріють батареї, коли на вулиці немає морозу”, – каже Ольга Бортко, мешканка Борщагівки.

У КП “Київтеплоенерго” пояснюють, що не можуть оперативно регулювати температуру теплоносія і працюють згідно з температурним графіком, який розробляється на кожен місяць.

“У Києві більшу частину теплоносія виробляють дві ТЕЦ, плюс котельні. Вони не маневрені і не індивідуальні. Тому тричі на день змінювати температуру теплоносія неможливо технічно. Чому? Це загрожує масштабними аваріями. Оскільки різка зміна тиску і температури може призвести до вибуху або потужного гідравлічного удару “, – пояснюють в КМДА.

Там запевняють, що регулювати температуру теплоносія можна після установки індивідуального теплового пункту для будинку.

“Установка теплового пункту за міською програмою 70 на 30 окупається за 1-2 опалювальні періоди. Деякі ОСББ буквально за один сезон окупили установку такого теплового пункту. Після цього йде чиста економія. У аномально теплі місяці члени ОСББ економлять колосальні кошти і цих грошей вистачить не на один тепловий пункт або інші потреби будинку. Вартість теплового пункту від 300-400 тисяч гривень”, – додають в КМДА.

Читайте також:


Залишити коментар: