Лимони-велетні, в’язки бананів та навіть манго ростуть під класичну музику в приватній теплиці біля Рівного (фото)Теплиця побудована із дотриманням спеціальних технологій.

- джерело.

Хто б міг подумати, що у невеликому селі Біла Криниця поблизу обласного центру збирають власний урожай екзотичних фруктів: бананів, манго, лимонів та навіть кави. Вирощуванням незвичних для нашої місцевості рослин займається місцевий мешканець, батько головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка — Олег Васильович. Чоловік каже, що свого часу ідею «чудо» – теплиці запозичив і відтоді його рідні забули про екзотику з магазину.

Теплицю, яка постійно опалюється, Олег Сухляк звів поруч із будинком. Каже, вперше таку побачив у фермера під Києвом. Пригадує, як спеціально їздив, щоб оглянути. Навіть за патент заплатив, адже будувати її потрібно із дотриманням певних технологій.

– Там є певна схема будівництва. Для прикладу, фундамент потрібно облаштовувати на 80 см вглиб, щоб не дошкуляли кроти. Крім того, потрібно вистелити певні шари ґрунтів. Які саме та як – тримає в таємниці розробник ідеї, – зізнається Олег Сухляк.

– Скажу, що річ недешева, але маю нове хобі. Та й часу займає небагато – кілька разів у тиждень заглядаю. А ще маю власні хитрощі вирощування – приміром, розпушую ґрунт та підливаю дерева бананів узваром, який залишається після приготування риби. Вони його дуже люблять.

У теплиці росте одразу чотири бананові дерева. Поруч постійно грає класична музика. Чоловік каже, що під її звуки рослини краще ростуть. Нещодавно Олег Васильович зібрав урожай. Каже, одне гроно зі стиглими бананами заважило приблизно 20 кілограмів. Зібрані фрукти віддає онукам. Цього року на новорічному столі Сухляків лежатимуть власні лимони та мандарини, кожен вагою майже в кілограм.

– Дітям цікаво з’їсти власноруч вирощені лимони, апельсини та мандарини. Посадили кавове дерево, зібрали плоди та каву з них п’ємо. Смачніше чомусь те, що вирощене самостійно, – продовжує Олег Сухляк.

Син – відомий стоматолог і керівник районної лікарні Владислав запевняє, що їхній смак набагато кращий, ніж магазинний.

– Банани відрізняються чудовими смаковими якостями, не до порівняння із тими, що завезені до нас. Свої мають більш насичений смак, – додає Владислав Олегович. – У батька часто замовляють фрукти, але на продаж ми не можемо працювати. Обсяги не ті. Хоча знайомих і близьких пригощаємо.

Читайте також: АНОМАЛЬНО ТЕПЛА ЗИМА: НА ПРИКАРПАТТІ З`ЯВИЛИСЯ ГРИБИ

Екзотичні фрукти реально виростити навіть в сильні морози, каже професор біології з Рівненського державного гуманітарного університету Віталій Марциновський. Головна умова — теплиця з постійним опаленням.

– У ній потрібно створити температуру, яка буде вищою 20 градусів. Забезпечити певну вологість і додати ґрунт, на якому ростимуть тропічні рослини, – підкреслює викладач.

А ще додає, що кожному цілком під силу виростити цитрусові – мандарини, лимони та навіть ківі у власній квартирі. Нехай не великих розмірів, але власні.

PRESS-Центр


Читайте також:


Залишити коментар: